Anglia: Stadion w Southend gotowy do wiosny 2024?

źródło: yellowad.co.uk; autor: michał

Anglia: Stadion w Southend gotowy do wiosny 2024? Jeśli ten harmonogram uda się wprowadzić w życie, to nowy stadion Southend United FC powstanie niemal 20 lat po tym, jak po raz pierwszy go zaproponowano!

Reklama

Jak niektórzy miłośnicy angielskiej piłki z pewnością wiedzą historia nowego stadionu w Southend United (docelowa pojemność ok. 21 tys.) sięga 2006 roku. Wtedy po raz pierwszy ogłoszono plany budowy w Fossetts Farm, ok. 1,5 km od starego stadionu Roots Hall. Od tego momentu klub złożył aż 13 wniosków o pozwolenie na budowę i wiosną tego roku unieważniono ten najnowszy.

Southend United stadium - Roots Hall & Fossetts Farm

Obecnie oczekujemy na złożenie wniosku numer 14 po tym, jak wiosną doszło do porozumienia między klubem, miastem i deweloperem mieszkań socjalnych Citizen Housing. Dlatego wszystko wskazuje na to, że najnowszy wniosek będzie „skazany na sukces” i wreszcie Southern United doczekają się nowej areny.

Southend United stadium - Roots Hall & Fossetts Farm

Konieczność złożenia nowego wniosku wiąże się ze zmianami w projekcie. Nie chodzi o sam stadion, ale o usunięcie większości funkcji komercyjnych na rzecz dodatkowych mieszkań. W sumie w Fossetts Farm oraz w miejscu Roots Hall ma powstać ok. 1300 mieszkań, część z nich wbudowana w nową arenę piłkarską.

Southend United stadium - Roots Hall & Fossetts Farm

Wiceprzewodniczący rady miasta Ron Woodley poinformował media, że uzyskanie pozwolenia na budowę planowane jest na pierwszą połowę 2021, by budowa mogła ruszyć latem przyszłego roku.

Dzięki temu ukończenie samego stadionu dla 21 tys. widzów powinno nastąpić wiosną 2024. Na komplet mieszkań trzeba będzie poczekać nieco dłużej, do 2027. Kalendarz należy traktować jako umowny, ale w tej chwili nie widać przeciwwskazań.

Southend United stadium - Roots Hall & Fossetts Farm

Reklama