Anglia: Forest Green Rovers znów bliżej stadionu

źródło: własne [MK]

Anglia: Forest Green Rovers znów bliżej stadionu Procedury przeciągają się niemiłosiernie, a to wciąż nie koniec. Jednak najnowsze wieści od biznesmena Dale'a Vince'a są obiecujące: tym razem zgoda na budowę już jest „klepnięta”.

Reklama

Być może pamiętacie, że tuż przed Bożym Narodzeniem 2019 radni dystryktu Stroud wreszcie zgodzili się na budowę pierwszego na świecie w większości drewnianego stadionu do zawodowej piłki nożnej. To jeszcze nie pełne pozwolenie na budowę, ponieważ Forest Green Rovers otrzymali tylko pozwolenie dla założeń przestrzennych, a dokładną dokumentację muszą jeszcze przygotować.

Eco Park - Forest Green Rovers

Ale zanim to się stało, miały miejsce wybory parlamentarne i nowa parlamentarzystka z tego okręgu wniosła o weryfikację wydanej zgody przez sekretarza stanu. To procedura stosowana dla ważnych inwestycji, która może znacząco wydłużyć oczekiwanie na zielone światło, do chwili ustalenia, czy wszystko zostało uchwalone zgodnie z prawem.

Choć ostatecznie sekretarz stanu odmówił wszczęcia procedury z braku podstaw, to samo przejście ścieżki apelacyjnej trwało długie 4 miesiące w dobie „lockdownu”. Później konieczne było podpisanie umów z radami dystryktu Stroud i hrabstwa Gloucestershire. Te umowy podpisane zostały dopiero w sierpniu, dlatego też dopiero teraz zespół Zaha Hadid Architects pracuje nad szczegółową dokumentacją nowego stadionu.

Eco Park - Forest Green Rovers

Po wpłynięciu dokumentów dystrykt Stroud będzie musiał jeszcze pozwolenie potwierdzić, ale to powinno być już formalnością. Budowa wciąż może więc rozpocząć się w 2021 roku, jak planował inwestor (i właściciel klubu piłkarskiego) Dale Vince. Po otwarciu arena pomieści 5 tys. widzów, a docelowo będzie można ją rozbudować do 10 tysięcy.

Co ciekawe, Vince na facebooku ogłosił również, że nie zamierza poprzestać na samym stadionie. W jego okolicy chce zbudować ekologiczny park biznesowy. W pierwotnym wniosku o pozwolenie na budowę również były funkcje biurowe, ale trzeba było je usunąć z powodu sprzeciwu władz. Teraz ma powstać nowy plan zagospodarowania przestrzennego, który umożliwi powrót do wizji uwzględniającej dodatkowe powierzchnie.

Eco Park - Forest Green Rovers

Eco Park - Forest Green Rovers

Reklama