Londyn: Tottenham składa wniosek na kolejną część otoczenia stadionu

źródło: Football.London; autor: michał

Londyn: Tottenham składa wniosek na kolejną część otoczenia stadionu Zabytkowe XVIII-wieczne kamienice przy High Road dadzą początek kameralnemu kompleksowi dla branży twórczej czy znanego studia muzycznego. Wniosek o pozwolenie na budowę wpłynął w lipcu.

Reklama

Nowy stadion Tottenhamu działa już od 15 miesięcy, ale nie jest on jedynym elementem Northumberland Development Project, który prowadzi Tottenham Hotspur. Częścią planu jest również zrealizowany wcześniej Lilywhite House (siedziba klubu na północ od stadionu) i kolejne funkcje, które mają być realizowane na południe od areny piłkarskiej.

Tottenham Hotspur Stadium

Teraz „Koguty” zamierzają wziąć się jednak za mniejszy element kompleksu, stanowiący północno-zachodni narożnik działki. Dziś stoją tam zabytkowe kamienice o numerach 790-814, zbudowane w XVIII wieku. Za nimi panował do niedawna spory chaos, a pustą przestrzeń wykorzystywano głównie jako miejsca parkingowe. Teraz to się zmieni.

Same kamienice zgodnie z prawem zmienić się nie mogą, choć są ich elementy, które można przebudować lub dobudować od strony podwórka. Dzięki temu Tottenham zamierza stworzyć tam nieco ukryty na co dzień kompleks adresowany do branży twórczej, w tym do muzyków. Klub poinformował już, że ma umowę z dużą wytwórnią muzyczną, która wprowadzi się do nowych pomieszczeń.

Tottenham Hotspur Stadium

Poza zmianami aranżacji istniejących budynków „Koguty” zamierzają dobudować drugi rząd kamieniczek na zachodniej ścianie Lilywhite House. W ten sposób powstanie mały dziedziniec, stanowiący jednocześnie drogę dojścia do stadionu.

Na razie plan czeka na zatwierdzenie przez radę gminy Haringey. Do 7 sierpnia mieszkańcy okolicy mogą zgłaszać swoje uwagi, dopiero później wniosek będzie rozpatrywany.

Tottenham Hotspur Stadium

Reklama