Sosnowiec: Trybuny gotowe przed końcem roku?

źródło: Sosnowiec.Wyborcza.pl

Sosnowiec: Trybuny gotowe przed końcem roku? Główna konstrukcja żelbetowa nowego stadionu Zagłębia Sosnowiec może być zrealizowana jeszcze w 2022 roku. Na razie prace przebiegają bez najmniejszych zakłóceń.

Reklama

Do końca minionego tygodnia na budowie głównego stadionu Zagłębiowskiego Parku Sportowego ułożonych było już ok. 50 rygli zębatych, na których montowane będą stopnice przyszłych trybun. To prawie połowa z całkowitej liczby belek, których docelowo ma być ponad sto. Ponieważ są prefabrykowane, przybywa ich z dnia na dzień.

W sobotę minął już 13. miesiąc budowy (z 36 miesięcy, w których musi zmieścić się wykonawca), dlatego nie powinno dziwić, że z góry widać już pełny obwód stadionu. Zarys obejmuje nie tylko przyszłą konstrukcję trybun, ale również promenadę wokół nich, która ma powstać jako zadaszone zaplecze dla widzów. Tu znajdą się toalety i kioski.

A tędy będzie wchodziło kiedyś Zagłębie...

A tędy będzie wchodziło kiedyś Zagłębie..:)

Prace dziś najbardziej zaawansowane na zachodniej trybunie głównej. To właśnie tu, zgodnie z zaleceniami UEFA, znajdzie się zdecydowana większość infrastruktury, w tym biura Zagłębia, szatnie, centrum dowodzenia, strefa dla mediów oraz ta biznesowa. Nic więc dziwnego, że pierwszy z trzech poziomów stropów już się pojawia. Na pozostałych trybunach powstaną jedynie parterowe budynki kubaturowe pod widownią.

Według nieoficjalnych informacji udzielonych lokalnej „Wyborczej”, budowniczowie liczą, że uda się ukończyć konstrukcję trybun w najbliższym półroczu. Później przyjdzie czas na zadaszenie, prace murarskie, instalacyjne i wykończeniowe.

Przypomnijmy, że Zagłębiowski Park Sportowy to kompleks trzech dużych aren. Poza stadionem piłkarskim powstaje również hala, a jako kolejny realizowany ma być stadion zimowy. Za stadion główny odpowiada Bielske Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego, które koszt inwestycji wyceniło na 148 mln zł.

Reklama