Słupsk: Wkrótce pierwszy etap modernizacji stadionu

źródło: Slupsk.pl / SOSiR; autor: michał

Słupsk: Wkrótce pierwszy etap modernizacji stadionu Zaczną trochę naokoło, i to dosłownie. Stadion słupskiego Gryfa otoczy nowe ogrodzenie, powstanie pawilon kasowy i nowa główna brama. Po ukończeniu będzie można przejść do modernizacji trybun.

Reklama

Wczoraj w Słupsku zaprezentowano koncepcję nowej bramy głównej do stadionu przy ul. Zielonej, gdzie mecze rozgrywa Gryf Słupsk. Pierwszy etap nowego zagospodarowania terenu nie dotyczy jednak stadionu w sensie bezpośrednim. Kluczową zmianą będzie usunięcie widocznej poniżej głównej bramy na obiekt i zastąpienie jej nową.

Stadion Gryfa Słupsk© Adam Szyszka

Zakres przewidzianych do wykonania prac obejmuje m.in. roboty rozbiórkowe pawilonu kasowego i istniejącego ogrodzenia, budowę pomieszczenia kasowego wraz z zadaszeniem i montażem bramek oraz wrót od strony ul. Zielonej, ogrodzenia z bramami wokół stadionu o łącznej długości ok. 912 m. Od strony ulicy Słonecznej zamontowana zostanie brama wejściowa do sektora dla kibiców drużyn przyjezdnych.

Z uwagi na stosunkowo skromny zakres prac, szacowany koszt tylko nieznacznie przekroczy 760 tys. zł. Z tej sumy aż 497 tys. zł ma pochodzić z dofinansowania z budżetu państwa, a 267 tys. ze środków własnych Słupska. Prace mają być prowadzone od III kwartału 2020 do II kwartału 2021.

Stadion Gryfa Słupsk© UM Słupsk

Docelowo zakres zmian ma być znacznie szerszy. W kolejnych etapach przedsięwzięcia planuje się dalszą modernizację obiektu, w tym zadaszenia trybun, oświetlenia płyty głównej boiska trawiastego, przebudowy dwóch istniejących trybun, układu przestrzennego ścieżek, placów i innych stref wewnętrznych, wykonania zaplecza szatniowego i sanitarnego dla zawodników z boisk treningowych.

Stadion Gryfa Słupsk© UM Słupsk

Reklama