Jerozolima: Teddy Stadium pokazuje imponującą iluminację

źródło: własne [MK]

Jerozolima: Teddy Stadium pokazuje imponującą iluminację Ma już dużą elektrownię słoneczną, zadaszenie ostatniej trybuny, a teraz dodatkowo nocną iluminację godną najnowocześniejszych aren. I to nie koniec zmian w Jerozolimie...

Reklama

To już prawie 10 lat od rozpoczęcia zmian na Teddy Stadium. Domowy obiekt Beitaru czy Hapoelu Jerozolima najpierw otrzymał zupełnie nową trybunę południową w 2011, później poprawiono infrastrukturę techniczną i wymieniono charakterystyczne foteliki na nowe na wschodzie i zachodzie.

Na dachu trzech zacienionych trybun zamontowano też okazałą elektrownię słoneczną, która odmieniła wizerunek stadionu, a w 2019 roku przyszło zwieńczenie bryły Teddy Stadium poprzez montaż dachu również nad południową stroną. Również tam powstała instalacja fotowoltaiczna.

Dziś stadion może pochwalić się jeszcze czymś, efektowną iluminacją dzięki diodom LED zamontowanym na dachu oraz przy zewnętrznych kolumnach konstrukcji trybun. Efekt pracy włożonej przez Maftex Light and Multimedia Solutions wygląda naprawdę dobrze nocą i wpisuje się w strategię przyjętą przez władze Jerozolimy.

Chodzi o to, by Teddy Stadium pozostał najbardziej rozpoznawalnym i najnowocześniejszym obiektem Izraela nawet w obliczu znacznie młodszej konkurencji w innych miastach. Tylko w tym roku wydanych ma być w sumie 30 mln szekli (35 mln zł). Jak wyliczał na początku 2020 burmistrz Mosze Leon, ostatnia partia starych krzesełek ma zniknąć, remont obejmie całe zaplecze sportowe, biznesowe oraz część systemów elektronicznych.

Teddy Stadium© Maftex Light and Multimedia Solutions

Teddy Stadium© Maftex Light and Multimedia Solutions

Teddy Stadium© Maftex Light and Multimedia Solutions

Reklama