Stadiony na których odbędą się wielkie imprezy w 2021 roku

źródło: Stadiony.net

Stadiony na których odbędą się wielkie imprezy w 2021 roku Stadiony na całym świecie coraz bardziej zadziwiają kibiców. Coraz większa pojemność obiektów, a także efekty wizualne są tym, co oprócz rangi widowiska zachęca ich do odwiedzania najlepszych aren świata. W związku z tym postanowiliśmy sprawdzić, które obiekty będą gościć największe imprezy piłkarskie w 2021 roku.

Reklama

Najlepsze stadiony na świecie?

Federacje piłkarskie kierują się różnymi wytycznymi, przy rozdzielaniu największych imprez. Z całą pewnością można jednak stwierdzić, że najważniejsze mecze otrzymują tylko najlepsze stadiony. Sprawdźmy zatem, jak to będzie wyglądać w 2021 roku.

Finał Mistrzostw Europy w 2021 roku

Mistrzostwa Europy zostały przesunięte na 2021 rok, choć oficjalnie nazwa Euro 2020 pozostaje niezmieniona. Finał imprezy odbędzie się na Wembley Stadium w Londynie. Co ciekawe, tam też rozegrane zostaną oba mecze półfinałowe. Legalne Zakłady już zastanawiają się, które ekipy znajdą się w strefie medalowej przyszłorocznych Mistrzostw Europy, a także kto sięgnie po złote krążki.

Wembley Stadium zadebiutował na piłkarskiej mapie świata w 2007 roku (budowany był w latach 2003-2006). Londyńska arena może pomieścić około 90 tysięcy widzów. Rekord frekwencji padł podczas meczu FC Barcelona - Liverpool w 2016 roku, kiedy na Wembley zasiadło dokładnie 89 845 kibiców.

Finał Ligi Mistrzów 2020/21

Najbardziej prestiżowe, klubowe rozgrywki na świecie zakończą sezon 2021/21 w Sankt Petersburgu. Już w 2019 roku UEFA ogłosiła to miejsce rozegrania finału Ligi Mistrzów. Stadion Kriestowskij to domowy obiekt Zenitu. Jego budowa trwała dość sporo, bo rozpoczęłą się w 2007 roku, a zakończyła dopiero dziewięć lat później. Arena może pomieścić nawet ponad 57 tysięcy widzów, a rekord frekwencji odnotowano podczas Mistrzostw Świata w Rosji. Mecz Chile - Niemcy śledziło na stadionie w Sankt Petersburgu 57 268 widzów.

Zenit Arena

Copa America 2021

W 2021 roku rozegrany zostanie także turniej Copa America, który wyłoni najlepszą drużynę w Ameryce Południowej. Impreza odbędzie się w Argentynie i Kolumbii. Jako stadion finałowy wybrano obiekt Estadio Metropolitano Roberto Meléndez. Mieści on się w Kolumbii, w mieście Barranquilla. To jeden z klasycznych południowoamerykańskich obiektów. Owalny kształt, a także bieżnia otaczająca płytę dodają mu olbrzymiego uroku. Na stadionie może zasiąść ponad 45 tysięcy widzów, a użytkowany jest od 1986 roku.

Reklama