Epidemia COVID-19: Kolejny stadionowy punkt drive-thru

źródło: własne [MK]; autor: michał

Epidemia COVID-19: Kolejny stadionowy punkt drive-thru Od wczoraj Stadion Wrocław jest w gronie polskich aren piłkarskich, przy których można przeprowadzić test na koronawirusa bez wysiadania z auta. Wcześniej takie rozwiązanie pojawiło się w Gdańsku, Lublinie czy Bielsku-Białej.

Reklama

Wczoraj przed zachodnią trybuną Stadionu Wrocław otwarto mobilne centrum poboru wymazów. Wystarczy podjechać lub nawet przyjść pieszo, dopełnić formalności, a następnie personel w ochronnych kombinezonach pobierze wymaz z nosogardła, który następnie zostanie wysłany do testów. Wyniki można uzyskać już po 24 godzinach, ale zwykle to parę dni.

Stadion Wrocław

Wrocław dołącza tym samym do rosnącej liczby miast w Polsce, gdzie parkingi pod dużymi arenami sportowymi służą do pobierania wymazów. Tu trzeba zaznaczyć, że testy są płatne, a na ich darmowe przeprowadzenie liczyć mogą tylko pracownicy personelu medycznego, zależnie od dostępnej puli darmowych testów. Poniżej przedstawiamy listę aren, które służą obecnie jako mobilne punkty poboru.

COVID-19 punkt pobrań Lokalizacja: Stadion Wrocław. Wjazd wyłącznie od Bramy B (jak na zachodnią trybunę). Możliwe przyjście pieszo lub przyjazd rowerem bez wcześniejszego umówienia. Obowiązuje jednak dzienny limit 100 pobrań, dlatego osoby po limicie umawiane są na kolejne dni.
Godziny otwarcia: 8:00 - 14:00 (pn-pt), 9:00 - 12:00 (sb)
Operator: przychodnie Ginemedica, Mama i ja, Medfemina, Na Grobli, Sonokard, Sonomed TK i MR , Fundacja Soma–Forma oraz agencja Kreatis
Cena: 550 zł
COVID-19 punkt pobrań Lokalizacja: Stadion Energa, Gdańsk. Możliwy dojazd wyłącznie autem (może być taxi), wjazd od południa, przy bramie nr 8. Obowiązuje rejestracja, limit dzienny 70 osób.
Godziny otwarcia: 10:00 - 16:00 (pn-pt), 10:00-13:00 (sb-nd)
Operator: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne
Cena: bezpłatne (pod warunkiem występowania objawów, info w rejestracji)
COVID-19 punkt pobrań Lokalizacja: Stadion Miejski, Bielsko-Biała. Namiot znajduje się na parkingu na północ od stadionu. Badanie odbywa się po wcześniejszym wykupieniu pakietu u operatora. Limit dzienny to 120 próbek.
Godziny otwarcia: 08:00 - 14:00 (pn-pt)
Operator: Diagnostyka
Cena: 534 zł
COVID-19 punkt pobrań Lokalizacja: Arena Lublin. Namiot znajduje się na parkingu na północ od stadionu. Badanie odbywa się po wcześniejszym wykupieniu pakietu u operatora. Limit dzienny to 120 próbek.
Godziny otwarcia: 08:00 - 16:00 (pn-pt)
Operator: Diagnostyka
Cena: 534 zł
COVID-19 punkt pobrań Lokalizacja: Stadion Zawiszy. Namiot znajduje się na parkingu na wschód od stadionu. Badanie odbywa się po wcześniejszym wykupieniu pakietu u operatora.
Godziny otwarcia: 08:00 - 14:00 (pn-pt)
Operator: Diagnostyka
Cena: 584 zł

Reklama