Świętochłowice: Konsultacje są, ale o stadionie ani słowa

źródło: DziennikZachodni.pl

Świętochłowice: Konsultacje są, ale o stadionie ani słowa Rozgrzebany stadion na świętochłowickiej Skałce poczeka na jakiekolwiek znaczące inwestycje długo. Choć ruszyły konsultacje w sprawie przyszłości Skałki, to dotyczą wszystkiego, tylko nie stadionu.

Reklama

W kwietniu władze Świętochłowic chciały zaprosić mieszkańców do konsultowania planu „Zaprojektuj Skałkę”. Koronawirus pokrzyżował plany o tyle, że proces konsultacji trzeba było przenieść wyłącznie do Internetu.

Mieszkańcy Świętochłowic są zaproszeni, by wypowiedzieć się o obecnej infrastrukturze kompleksu rekreacyjnego oraz o tym, co jeszcze powinno się w jego ramach pojawić. Można nawet pobrać mapę i samodzielnie narysować, gdzie i jakie zmiany się widzi.

Otwartość świętochłowickich urzędników może dostarczyć ciekawych rezultatów. Brakuje tam jedynie pytań o sam stadion, dla którego w tej chwili nie ma jasno rozpisanej przyszłości. Doraźny plan zakłada, że w tym roku wrócą na niego piłkarze, na razie grający dla maksymalnie 200 widzów (w tym 100 siedzących).

Ze starych nasypów zniknęły jednak stopnice trybun, z kolei na nowe sektory pieniędzy nie ma i nieprędko będą. Dlatego na razie stadion ma się zazielenić, tj. skarpy będą pokryte biowłókniną i obsiane trawą.

Stadion OSiR na Skałce

Reklama