Manchester: United wprowadzą miejsca stojące

źródło: własne [MK]; autor: michał

Manchester: United wprowadzą miejsca stojące Na początku będzie ich 1500, ale jeśli plan się sprawdzi, to mają być instalowane kolejne. Dziś klub poinformował, że otrzymał zgodę na zmiany na stadionie od miejscowej rady.

Reklama

Dziś po południu Manchester United poinformował, że otrzymał zgodę od rady dzielnicy Trafford na zmiany na Old Trafford. Po niedawnym poszerzeniu sektora dopingującego na zachodniej Stretford End, tym razem chodzi o instalację pierwszych miejsc stojących na obiekcie.

W pilotażowym programie ma się pojawić ok. 1500 fotelików wbudowanych w barierki, wszystkie w sektorach N2401 i N2402 (dolny północno-wschodni narożnik). Klub potwierdził, że możliwe będzie tworzenie kolejnych takich sektorów. Jednak w tym samym oświadczeniu potwierdził, że nie chodzi o promowanie stania na meczach, lecz poprawę bezpieczeństwa w sektorach, gdzie kibice i tak uporczywie stoją zamiast siedzieć.

Choć zmiany przychodzą w dobie trwającej pandemii, to wniosek o pozwolenie na ich wprowadzenie „Czerwone Diabły” złożyły na początku tego roku. Poprzedziły je z kolei długie rozmowy z kibicami, zwłaszcza z przedstawiecielami stowarzyszenia MUST.

W tej chwili klub rozpoczyna przygotowania do instalacji pierwszych miejsc, nie wybrano jeszcze konkretnego rozwiązania technicznego. Na pewno do wymiany dojdzie zanim na Old Trafford wrócą kibice.

Old Trafford safe standing

Reklama