Tokio 2020: Igrzyska przełożone na 2021

źródło: MKOl / TVN24.pl

Tokio 2020: Igrzyska przełożone na 2021 Ta decyzja wisiała w powietrzu od kilku dni, więc i trudno się dziwić. Choć nie jest to zdecydowanie informacja, jakiej życzylibyśmy sobie kilkanaście godzin po ogłoszeniu Tokio Stadionem Roku 2019.

Reklama

We wtorek odbyła się telekonferencja pomiędzy premierem Japonii Shinzo Abe, gubernator Tokio Yuriko Koike oraz przewodniczącym MKOl Thomasem Bachem. Zapadła decyzja, której należało się spodziewać: Igrzyska Olimpijskie 2020 nie odbędą się. Imprezę przełożono na 2021 rok, ale na jego pierwsze półrocze, nie lato. Dokładnej daty jeszcze nie ma.

Prezydent Bach i premier Abe wyrazili wspólną troskę o ogólnoświatową pandemię COVID-19 oraz jej wpływ na życie ludzi i ich znaczący wpływ na przygotowania sportowców do igrzysk. Niespotykane i nieprzewidywalne rozprzestrzenianie się epidemii spowodowało pogorszenie się sytuacji w pozostałej części świata – napisano w oficjalnym komunikacie MKOl.

W obecnych okolicznościach i na podstawie informacji dostarczonych dzisiaj przez WHO prezydent MKOl i premier Japonii doszli do wniosku, że igrzyska XXXII olimpiady w Tokio muszą zostać przełożone na termin po 2020 r., ale nie później niż latem 2021 r., w celu ochrony zdrowia sportowców, wszystkich osób uczestniczących w igrzyskach olimpijskich i społeczności międzynarodowej. Uzgodniono, że płomień olimpijski pozostanie w Japonii. Ustalono także, że igrzyska zachowają nazwę Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Tokio 2020 – dodano.

Tokyo National Olympic Stadium

Reklama