Stadium of the Year: 2. Miejsce Publiczności – Tottenham Hotspur Stadium

źródło: własne [MK]; autor: michał

Stadium of the Year: 2. Miejsce Publiczności – Tottenham Hotspur Stadium Imponuje pod wieloma względami, ale nawet przy wsparciu kibiców Spurs trochę zabrakło do walki o pierwsze miejsce. Niemniej, Tottenham Hotspur Stadium dumnie prezentuje się na drugim stopniu podium!

Reklama

To jedyny stadion, który równie często znajdował się na pierwszym, jak i piątym miejscu w Waszych wyborach. Był często albo drugim, albo trzecim wyborem. I choć noty 5-gwiazdkowe też przypadały mu licznie, to do walki o zwycięstwo zabrakło. Czego? Może entuzjazmu wśród kibiców Tottenhamu, którzy ostatnio mieli masę zmartwień – i to zanim jeszcze pandemia uziemiła futbol.

Wciąż, 12 795 głosów na ten stadion oznacza, że ponad 40% wszystkich głosujących uwzględniło ten stadion w swoich wyborach na którymś z pięciu miejsc. A takie poparcie dostają tylko naprawdę widowiskowe areny. Z samej Indonezji ponad 1,5 tys. głosów, tysiąc ze Słowacji i prawie tysiąc z Argentyny – to nie bierze się z niczego, podobnie jak ponad 100 krajów, z których na ten stadion głosowano!

Nic dziwnego. Nowy stadion Tottenhamu to nie tylko dom dla globalnej piłkarskiej marki. Nie tylko najdroższy prywatny stadion zrealizowany w Europie. To też pierwszy w historii obiekt piłkarski ze składanym i wysuwanym boiskiem czy z własnym mikrobrowarem. Oferuje niespotykaną dotąd ofertę cateringową, przestrzeń dla widzów, a do tego układ widowni wspierający tworzenie wyjątkowej atmosfery. Drugie miejsce w pełni zasłużone!

Stadium of the Year 2019

Reklama