Stadium of the Year: 2. Miejsce Jury – Bankwest Stadium

źródło: własne [MK]

Stadium of the Year: 2. Miejsce Jury – Bankwest Stadium Z ręką na sercu – tego się nie spodziewaliśmy. Ale werdykt Jury szanujemy tym bardziej, że był jednogłośny. Bankwest Stadium w opinii wszystkich czterech twórców stadionów zasługuje na docenienie!

Reklama

Od jednego z Jurorów usłyszeliśmy, że chętnie nie głosowałby na projekt konkurencji, ale co zrobić – jest za dobry. Te słowa padły właśnie o Bankwest Stadium na zachodzie Sydney, zaprojektowanym przez potentata w branży, Populous. I choć Populous ma na koncie dziesiątki stadionów, to wciąż potrafi zaskoczyć, a to trzeba docenić!

W przypadku Bankwest Stadium werdykt może być nieoczywisty. Estetyka tego stadionu jest trochę... na opak. Najbardziej eksponowane jest to, co zwykle architekci ukrywają (stalowa i żelbetowa konstrukcja główna), a ukryte to, co zwykle widać (konstrukcja dachu znajduje się nad jego poszyciem, poza wzrokiem widzów). Efekt jest jedyny w swoim rodzaju, nawiązujący do przemysłowych tradycji tego miejsca.

To nie koniec, bowiem Bankwest Stadium wyróżnia się znakomitą, wyjątkowo zwartą widownią, oddaloną od boiska tak mało, jak tylko pozwoliły na to przepisy. Do tego wyjątkowo bogata oferta hospitality i świetnie rozplanowana przestrzeń dla rodzin, wliczając plac zabaw wzdłuż wschodniej trybuny – to miejsce jest przyjazne najróżniejszym grupom odwiedzających!

Stadium of the Year 2019

Reklama