Poznań: Trybuna zburzona, czas na oświetlenie

źródło: Poznańskie Inwestycje Miejskie; autor: michał

Poznań: Trybuna zburzona, czas na oświetlenie Po prawie półwieczu nie ma już trybuny zachodniej na stadionie poznańskiej Warty. Za to czas na pierwsze w historii tego obiektu sztuczne oświetlenie.

Reklama

Przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu naprawdę duże zmiany. Zbudowana w latach 70. XX wieku nasypowa trybuna zachodnia przeszła już do historii, teraz trwa wyrównywanie terenu po jej usunięciu. W tym miejscu nie jest obecnie planowane stawianie dodatkowej widowni, teraz zostanie ogrodzony, a wzdłuż boiska powstanie chodnik. Nominalna pojemność stadionu spadła więc do 2813 miejsc (minimum dla I Ligi to 2 tys.).

Inwestycja jest realizowana w formule „projektuj i buduj”. Do tej pory został opracowany projekt i zakończyła się żmudna procedura uzyskania wszystkich niezbędnych pozwoleń, w tym pozwolenia na budowę. Przeprowadziliśmy pierwsze prace ziemne. Rozebrana została również konstrukcja nieużytkowanej trybuny zachodniej. Obecnie generalny wykonawca wytycza i wykopuje trasy, w których poprowadzone zostaną kable zasilające oświetlenie – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

To właśnie PIM nadzoruje inwestycję, w ramach której stadion piłkarskiej Warty ma spełnić wymogi licencyjne dla I Ligi. Na stadionie mają stanąć cztery 25-metrowe maszty oświetleniowe. Palowanie pod ich fundamenty ma się rozpocząć wkrótce – sprzęt do tego celu jest już sprowadzany.

Zakończenie inwestycji planowane jest na maj tego roku. Koszt prac wynosi 2,273 mln zł.

Trwają prace budowlane

Reklama