Płock: Projekt w październiku, rozbiórka w lipcu?

źródło: Plock.Wyborcza.pl

Płock: Projekt w październiku, rozbiórka w lipcu? W ciągu siedmiu miesięcy ma być gotowy projekt nowego stadionu. Jeszcze wcześniej – po zakończeniu sezonu piłkarskiego – może ruszyć rozbiórka starych nasypów w Płocku.

Reklama

W środę prezydent Płocka Andrzej Nowakowski odpowiadał online na pytania dziennikarzy dotyczące sytuacji w mieście w związku z koronawirusem. Część dotyczyła tego, jak sytuacja wpływa na kluczowe miejskie inwestycje, w tym nowy stadion.

Stadion jest obecnie na etapie projektowania – tłumaczył Nowakowski. – Firma ma na jego wykonanie siedem miesięcy, licząc od 7 marca. Planujemy w tym czasie, po zakończeniu rozgrywek ligowych w czerwcu lub lipcu, rozpocząć prace rozbiórkowe przynajmniej na jednej trybunie.

Nowy stadion Wisły Płock© Mirbud SA

Wygląda więc na to, że stadion „wstrzelił się idealnie” w wyjątkowo niefortunny okres. Gdy nierozstrzygnięte jeszcze przetargi trzeba przedłużać, a los prowadzonych już budów jest niepewny, w Płocku prace są na etapie najmniej zagrożonym opóźnieniami. Nowakowski zapewnił, że nie ma żadnych sygnałów, by prace projektowe miały się opóźnić.

Przypomnijmy, że nowy stadion w Płocku jest realizowany w formule projektuj+buduj. Umowę na realizację podpisano 29 listopada i główny wykonawca (Mirbud) ma 36 miesięcy na dostarczenie stadionu. Inwestycja ma być prowadzona etapami, by umożliwić regularną grę Wisły Płock na obiekcie w trakcie przebudowy. Docelowo arena ma pomieścić 15 tys. widzów, a powstanie za cenę 166,5 mln zł.

Nowy stadion Wisły Płock© Mirbud SA

Nowy stadion Wisły Płock© Mirbud SA

Reklama