Chile: Miała być rozbudowa, może być szpital

źródło: własne [MK]; autor: michał

Chile: Miała być rozbudowa, może być szpital W kwietniu miał się rozpocząć przetarg na rozbudowę legendarnego Estadio Monumental w Santiago. Zamiast tego klub oddał stadion do dyspozycji władz.

Reklama

Opóźniony (z powodu niepokojów społecznych w Chile – przyp. red.) w ostatnich miesiącach plan przebudowy Estadio Monumental David Arellano w Santiago miał rozpocząć się w tym roku. Na kwiecień Colo-Colo planowało przetarg na wykonanie prac, jednak jest już pewne, że ten przetarg nie odbędzie się.

Estadio Monumental - Colo-Colo

Zanim jeszcze władze klubu podały tę informację publicznie, prezydent „Czarno-białych” Aníbal Mosa zapowiedział, że Colo-Colo jest gotowe w każdej chwili przekazać swój stadion do użytku przez władze publiczne, w ramach walki z koronawirusem. Mosa oddał też do dyspozycji władz swój hotel w Puerto Montt.

Wiceprezydent klubu Harold Mayne-Nicholls zapowiedział z kolei, że kwietniowy przetarg zostaje odłożony w czasie bezterminowo. Kwiecień jest nierealny, ponieważ dopiero w najbliższych tygodniach Chile ma obserwować szczyt zachorowań i najwcześniej w maju można spodziewać się spadku. Nie ma terminu odroczenia przebudowy, ale jest zapowiedź, że przebudowa stadionu ruszy dopiero po odzyskaniu stabilności przez klub i państwo.

W planach Colo-Colo jest nadbudowa istniejącej widowni i jej powiększenie z 47 do 60 tysięcy miejsc. Dzięki temu obiekt stałby się największym w Chile. Przebudowa jest wyceniana na 50 mln $.

Reklama