Manchester: United wprowadzą miejsca stojące na Old Trafford

źródło: DailyMail.co.uk; autor: michał

Manchester: United wprowadzą miejsca stojące na Old Trafford Być może jeszcze w tym sezonie w „Teatrze Marzeń” pojawi się pierwszy sektor, w którym poza krzesełkami zainstalowane będą barierki umożliwiające ciągłe stanie w trakcie meczu.

Reklama

„Daily Mail” potwierdził, że Manchester United oficjalnie złożył wniosek o zgodę na instalację miejsc stojąco-siedzących (rail seating). Wniosek wpłynął do lokalnej Grupy Doradczej ds. Bezpieczeństwa (Safety Advisory Group – uwzględnia administrację publiczną oraz służby ratunkowe) jeszcze w grudniu, dotąd nie doczekał się zgody.

Old Trafford© Adam Koprowski

Zależnie od tempa rozpatrzenia wniosku pierwszego sektora umożliwiającego ciągłe stanie możemy doczekać się jeszcze w tym sezonie lub dopiero w kolejnym. Pismo Manchesteru United dotyczy najnowszej konstrukcyjnie części Old Trafford – północno-zachodniego narożnika.

Ma tam powstać 1500 miejsc zgodnych z najnowszymi rekomendacjami. Mówimy o niedawnym raporcie dla Sports Grounds Safety Authority (SGSA), który wskazuje, że barierki są bezpieczniejsze niż same krzesełka. Ale nie tylko – w najnowszej wersji tzw. green guide (uznawanego za kluczowy zestaw rekomendacji nie tylko dla Wielkiej Brytanii) po raz pierwszy pozwolono tworzyć właśnie sektory stojąco-siedzące.

Manchester United przed złożeniem swojego wniosku przeprowadził konsultacje ze swoimi kibicami, jesienią zeszłego roku. Wynik był łatwy do przewidzenia, fani są zdecydowanie za takim rozwiązaniem.

Reklama