Liverpool: Ciąg dalszy konsultacji ws. Anfield Road

źródło: własne [MK]

Liverpool: Ciąg dalszy konsultacji ws. Anfield Road Tylko do 28 lutego kibice i mieszkańcy mogą wypowiadać się w sprawie planów dalszej rozbudowy Anfield. Liverpool pokazał nowe wizualizacje i zdradził, że prace mogłyby ruszyć już w tym roku.

Reklama

Prawie do końca lutego potrwa druga faza konsultacji społecznych w sprawie rozbudowy Anfield. W pierwszej fazie – organizowanej na przełomie listopada i grudnia 2019, Liverpool FC zebrał ponad 800 komentarzy, z których 93% opowiada się za proponowanymi przez klub planami rozbudowy.

Anfield© Liverpool FC

W zeszłym tygodniu rozpoczęła się druga tura konsultacji, przy okazji której klub zaprezentował dodatkowe wizualizacje, w tym pierwsze z zewnątrz. Istotna różnica to ta, że ulica Anfield Road miała pierwotnie zostać zaślepiona, tymczasem w nowszym planie ma zostać poprowadzona wokół nowej trybuny, wkraczając na teren Stanley Park.

Dowiedzieliśmy się również, że wzrost pojemności do 61 tys. miejsc odbędzie się z wcale niemałym udziałem miejsc biznesowych. Z dodatkowych 7 tys. miejsc aż 1800 ma mieć podwyższony standard, co da dodatkowe zyski. Dla osób czekających na liście rezerwowej na karnet nie jest to jednak najlepsza wiadomość.

Dobre wieści są za to takie: jeśli podczas konsultacji nie wypłyną poważne problemy, to już po kilku tygodniach, wiosną 2020, klub zamierza złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. Zakładając pozytywne przejście ścieżki proceduralnej, rozbudowa mogłaby rozpocząć się przed końcem roku, a zakończyć w 2022.

Anfield© Liverpool FC

Reklama