Belgia: Witsel inwestuje w stadion Standardu

źródło: VoetbalBelgie.be / Voetbalprimeur.be

Belgia: Witsel inwestuje w stadion Standardu Wychowanek klubu z Liège pojawił się na liście inwestorów w spółce nieruchomościowej Standardu. Być może już za kilka tygodni wielka inwestycja otrzyma pozwolenie na budowę.

Reklama

Tym tematem żyją od wczoraj belgijskie media – urodzony w Liège zawodnik Borussii Dortmund Axel Witsel widnieje na liście inwestorów Immo Standard Liège bvba, spółki powołanej przez Standard do zarządzania nieruchomościami. Witsel spędził w Standardzie ponad 6 lat i najwyraźniej nie obawia się inwestycji w wielkie marzenie klubu, jakim jest przebudowa stadionu.

Stade de Sclessin

Immo Standard od lat gromadzi nieruchomości zakupione przez klub piłkarski, w tym część terenów związanych z rozbudową Stade de Sclessin. Poprzez spółkę Standard ma wnieść wkład własny w inwestycję (ok. 15 mln € z całkowitej sumy 80 mln €). W planie jest nie tylko powiększenie areny poprzez domknięcie jej bryły czwartą trybuną, ale też towarzyszące funkcje biurowe i komercyjne.

Standard złożył wniosek o pozwolenie na budowę pod koniec czerwca 2019 roku. W klubie liczą, że już wczesną wiosną wpłynie pozwolenie, co umożliwi rozpoczęcie budowy w ciągu kilku miesięcy. Prace miałyby zakończyć się w 2022-23.

Stade de Sclessin

Stade de Sclessin

Stade de Sclessin

Reklama