Zabrze: 2019 udany dla Areny

źródło: Arena-Zabrze.pl; autor: michał

Zabrze: 2019 udany dla Areny Kibice Górnika – jak co roku – przybywali licznie, ale nie tylko oni stanowią rosnące grono stałych bywalców. Stadion w Zabrzu doczekał się cyklicznych imprez pozasportowych, które również przyciągają.

Reklama

W minionym roku na trybunach Areny Zabrze zasiadło 285 948 kibiców, a wśród nich był posiadacz milionowego biletu sprzedanego na mecze Górnika po przebudowie. Taki wynik powoduje, że frekwencja w Zabrzu jest jedną z najwyższych w Polsce i największą na Śląsku. Każdy mecz przyciągał na trybuny średnio 14 297 widzów, co oznacza, że zajmowali oni prawie 60% wszystkich miejsc.

Z kolei od początku tego sezonu, domowe mecze Górnika Zabrze zgromadziły na trybunach 142 646 miłośników piłki nożnej. Przeciętnie na spotkania PKO Ekstraklasy przychodziło 14 264 kibiców, co w porównaniu z poprzednim sezonem stanowi wynik lepszy o ponad tysiąc widzów.

Arena Zabrze© Arena Zabrze

Nie samym futbolem żyje jednak stadion. Na Arenie Zabrze odbywają się cykliczne imprezy sportowe i rekreacyjne, m.in.: zajęcia z jazdy na rolkach dla dzieci i dorosłych, paintball czy III Olimpiada Szachowa. Interesująca była II Międzynarodowa Gala Boksu, która przyjęła formę meczu bokserskiego Polska-Europa, z walką wieczoru o Puchar Maksymiliana Grzywocza. Tego wieczoru w przestrzeniach Klubu Biznesowego Areny Zabrze pojawił się gość honorowy Gali, Damian Jonak. Zmagania pięściarzy oglądali nie tylko widzowie obecni w Klubie Biznesowym – dzięki transmisji internetowej pojedynki śledziło 2000 fanów z 36 krajów.

Ogromną popularnością cieszył się również 76. Tour de Pologne. Na Arenie Zabrze zlokalizowana została meta trzeciego etapu, a na mieszkańców od rana czekało mnóstwo dodatkowych atrakcji.

Arena Zabrze© Arena Zabrze

Nie tylko sport

Rok 2019 na Arenie obfitował nie tylko w wydarzenia sportowe. Pod koniec stycznia na stadionie zorganizowano Festiwal Piw Rzemieślniczych Craft Fest. Trzydniowe wydarzenie było nie tylko okazją do spróbowania wyrobów najlepszych kraftowych browarów z całego kraju, ale też wysłuchania ciekawych prelekcji.

Nie brakowało też imprez muzycznych. Jeszcze w lutym miłośnicy winyli mogli wziąć udział w małej giełdzie płytowej. Kwiecień był okazją do świętowania benefisu Adama Jędrzejowskiego – legendy polskiego jazzu. Na początku czerwca odbył się wyjątkowy koncert „1989 – Wolność To Wybór”, upamiętniający 30. rocznicę częściowo wolnych wyborów w Polsce. Na scenie wystąpili znani i lubiani artyści polskiej sceny muzycznej, m.in.: Katarzyna Cerekwicka, Natalia Sikora, Marie Napieralska, Marek Piekarczyk i Łukasz Zagrobelny.

Arena Zabrze© Arena Zabrze

Dwa tygodnie później na stadionie przy Roosevelta zgromadzili się fani rocka, aby wziąć udział w trzeciej już edycji Festiwalu Rock Arena. Impreza propaguje twórczość amatorskich zespołów muzycznych, dając im szansę zaistnieć w szerszej społeczności mieszkańców Śląska i okolic. W 2019 r. Arena Zabrze ruszyła też z nowym cyklem imprez pod nazwą „Premiery Areny”, w trakcie których zaproszone zespoły promują swoje płyty.

Arena Zabrze© Arena Zabrze

Reklama