Nowa budowa: Fundamenty w Sosnowcu

źródło: własne [MK]; autor: michał

Nowa budowa: Fundamenty w Sosnowcu Długo prace nie mogły ruszyć, ale wreszcie postępy widać regularnie. Na razie prace są w ziemi, a bloki fundamentowe jeszcze nie zatoczyły koła wokół przyszłego boiska. Na szczęście możemy Wam to pokazać, dzięki uprzejmości Zagłębia Sosnowiec!

Reklama

Formalnie do podpisania umowy na budowę nowego stadionu miejskiego w Sosnowcu – w ramach Zagłębiowskiego Parku Sportowego – doszło jeszcze w maju 2019. Jednak wejście na plac budowy wstrzymała konieczność wycinki aż 5 tys. drzew i krzewów, co można było zrobić dopiero po okresie lęgowym.

Dlatego dopiero we wrześniu teren oczyszczono z zieleni, a w październiku uporządkowano z nieużytków budowlanych zwiezionych tu w latach 70-80. XX wieku. Jeszcze w październiku zaczęło się układanie nasypu, na którym posadowiony będzie stadion. Ciąg dalszy tych prac możecie oglądać na najnowszych zdjęciach, które pokazują również rosnącą liczbę bloków fundamentowych areny piłkarskiej.

Zagłębiowski Park Sportowy© Marek Rybicki, Zagłębie Sosnowiec

Zdjęcia możemy pokazać dzięki wsparciu Zagłębia Sosnowiec. Liczymy jednak, że uda się pójść dalej i nie tylko oglądać postępy z pobliskiej Górki Środulskiej, ale też wejść na plac budowy. Efekty, mamy nadzieję, będziecie mogli już regularnie oglądać w relacjach z budowy!

Zagłębiowski Park Sportowy© Marek Rybicki, Zagłębie Sosnowiec

Przypomnijmy, że nowy stadion miejski w Sosnowcu powstaje przy Górce Środulskiej i pomieści ponad 11,6 tys. widzów. Docelowo jego pojemność będzie można podnieść do prawie 15 tysięcy. Realizacja ma potrwać trzy lata od podpisania umowy. Jednocześnie obok powstaje hala widowiskowa, której ukończenie ma nastąpić za niecałe 2 lata. W kompleksie przewidziano jeszcze halę hokejową, tzw. stadion zimowy, ale dotąd nie ruszyła budowa tego elementu.

Zagłębiowski Park Sportowy© JSK Architekci

Reklama