Anglia: Portsmouth pokazuje pierwszy etap przebudowy

źródło: własne [MK]; autor: michał

Anglia: Portsmouth pokazuje pierwszy etap przebudowy Będzie skromnie, ale kluczowe jest spełnienie wymogów i poprawa infrastruktury. A jest co poprawiać, bo nasypowa trybuna wschodnia nie ma dziś zaplecza. Trzeba zrobić miejsce dla niepełnosprawnych i poprawić ofertę dla wszystkich kibiców.

Reklama

Nie tak dawno kibice walczyli, by klub nie upadł. Oczyścili go z długów i odsprzedali nowemu inwestorowi w 2017. Były CEO Disneya Michael Eisner obiecał wtedy, że będą inwestycje w stadion i dziś pierwsze kroki w tym kierunku doczekały się prezentacji.

Na pierwszy ogień ma iść najuboższa i najmniejsza dziś trybuna, wschodnia Milton End. Obecnie mieści 2885 osób, a wskutek przebudowy ma doczekać się wzrostu do 3200. Zmiana jest niewielka liczebnie, za to istotna infrastrukturalnie.

Fratton Park

Przybędą choćby sektory dla niepełnosprawnych po stronie i gospodarzy, i przyjezdnych – obecnie to już wymóg. Podział na miejsca dla gospodarzy i gości ma być też bardziej płynny, by można było w razie potrzeby podnieść liczbę miejsc dla fanów Portsmouth.

Dzisiejsza Milton End to trybuna na nasypie ziemnym, pozbawiona zaplecza. Dlatego za jej konstrukcją powstanie zupełnie nowa podwyższona promenada. Na niej kioski i toalety, dzięki którym kibice będą mieli szybszy dostęp do tych elementów dnia meczowego.

Wniosek o pozwolenie na budowę ma być złożony wkrótce, tymczasem klub zapowiada, że będzie prowadził dalsze prace nad zmianami na starzejącym się Fratton Park.

Fratton Park

Fratton Park

Fratton Park

Fratton Park

Reklama