Amsterdam: Jest zgoda na rozbudowę ArenA

źródło: własne [MK]

Amsterdam: Jest zgoda na rozbudowę ArenA Johan Cruijff ArenA ma zgodę na zabudowanie narożników. Dzięki temu zabiegowi widownia urośnie nie o 800 miejsc – jak planowano pierwotnie – ale ok. 1130 fotelików. Dla fanów Ajaksu to dobra wiadomość.

Reklama

W Holandii właśnie kończy się zimowa przerwa w rozgrywkach Eredivisie. Nie oznacza to jednak, że nic się od grudnia nie działo. Największy stadion ligi, Johan Cruijff ArenA, już rośnie. Na razie przybywa ok. 60 dodatkowych miejsc w najbardziej prestiżowej loży VVIP, która jest przebudowywana w związku z Euro 2020.

To nie koniec zmian. W zeszłym tygodniu stadion otrzymał pozwolenie na budowę nowych elementów trybun. Chodzi o zabudowę wszystkich czterech narożników, o której pisaliśmy w listopadzie. Ponieważ są dostępne dokumenty pokazujące planowane zmiany, możemy pokazać Wam i wizualizacje, i rysunki nowych elementów.

Johan Cruijff ArenA

Johan Cruijff ArenAZmiany nie będą wielkie, ale zmienią wizerunek stadionu. Od otwarcia w 1996 obiekt znany był z charakterystycznych, zaokrąglonych wjazdów w narożnikach dolnych trybun. Czas o nich zapomnieć, ponieważ jeszcze przed Euro 2020 najpewniej nie zostanie ślad. Każdy z wjazdów zostanie zabudowany tak, by pomieścić dodatkowych widzów.

W sumie mówimy o dodaniu 1130 krzesełek na trzech różnych rodzajach konstrukcji. Najwięcej zainstalowanych będzie na stałe, to miejsca oznaczone na rysunku poniżej na niebiesko. Jasny niebieski sygnalizuje rzędy, które będą ruchome – mają unosić się teleskopowo do góry, by ciężarówki z ładunkami (np. scena) mogły wjechać na boisko. Na fioletowo oznaczono zaś trybuny demontowalne, które będą usuwane na czas przejazdu ładunków.

Johan Cruijff ArenA

Johan Cruijff ArenA

Pozwolenie na budowę już jest, więc na stadionie mogą ruszać prace przygotowawcze do tych zmian. Formalnie jednak z przebudową trzeba odczekać 6 tygodni przewidziane prawem na odwołania, do 21 lutego. Jeśli odwołań nie będzie (a trudno się tego spodziewać wobec inwestycji wewnątrz prywatnej własności), to wtedy będzie już można dodawać kolejne foteliki.

Johan Cruijff ArenA

Marc / korespondent Stadiony.net

Reklama