Wrocław: Kryte lodowisko gotowe na otwarcie

źródło: StadionWroclaw.pl

Wrocław: Kryte lodowisko gotowe na otwarcie Już w ten piątek będzie można po raz pierwszy skorzystać z nowego lodowiska na Stadionie Wrocław. Pierwszy raz w historii atrakcja powstała pod dachem, wewnątrz wielopoziomowego parkingu.

Reklama

Knoppers Lodowisko Stadion Wrocław otwiera się w piątek o 19:00. Dla tych, którzy wejdą na lodowisko między 19.00 a 20.00 pierwsza godzina jazdy będzie w ten dzień za darmo. Z lodowiska jednocześnie korzystać może 100 osób. W piątek zabawie na lodzie pomagać będą animatorzy, nie zabraknie także mikołajkowych i świątecznych akcentów.

Lodowisko będzie miało kształt owalnej pętli o długości około 150 metrów. Tor ma szerokość od 6 do 7 metrów i po raz pierwszy w historii Stadionu Wrocław, będzie zadaszony. Znajduje się na drugim piętrze parkingu wielopoziomowego. Przestrzenie te zostały dodatkowo zabudowane, dzięki czemu pogoda panująca na zewnątrz będzie miała niewielki wpływ na komfort korzystania ze ślizgawki. Wnętrze zyskało nowy wygląd, nawiązujący do zimowej górskiej scenerii.

lodowisko - Stadion Wrocław© Stadion Wrocław

lodowisko - Stadion Wrocław© Stadion Wrocław

Na miejscu działać będzie wypożyczalnia, w której do dyspozycji gości będzie ponad 400 par nowych łyżew – zarówno figurowych, jak i hokejowych w rozmiarach od 28 do 48. Dla najmłodszych przewidziano możliwość wypożyczenia kasków i tzw. „pingwinków” do nauki jazdy. Dostępna będzie strefa szatni i możliwość naostrzenia łyżew. Przy lodowisku zaplanowano także strefę gastronomiczną.

Tafla będzie miała grubość od 5 do 7 centymetrów a za jej właściwe zmrożenie odpowiada specjalnie skonstruowany na potrzeby obiektu na Stadionie Wrocław 2,5 tonowy agregat. Jak zapewnia firma Alles Cool, która dostarcza na lodowisko całą niezbędną technologię, pozwala on na funkcjonowanie ślizgawki nawet przy temperaturze +10 stopni Celsjusza.

lodowisko - Stadion Wrocław© Stadion Wrocław

Knoppers Lodowisko Stadion Wrocław będzie czynne codziennie od 9.00 do 22.00. Na stronie internetowej Stadionu www.stadionwroclaw.pl można znaleźć informacje o przerwach na czyszczenie lodu i szczegółowy cennik, wraz wykazem ulg, w tym dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, karty Rodzina Plus oraz specjalną ofertę dla grup szkolnych.

Godziny funkcjonowania obiektu mogą ulec zmianie w dni, w których swe mecze na Stadionie Wrocław rozgrywa piłkarski Śląsk. W najbliższą niedzielę lider Ekstraklasy podejmuje u siebie Legię Warszawa. Lodowisko czynne będzie w ten dzień do godziny 13.00.

Odwiedzający lodowisko mogą bezpłatnie skorzystać z parkingów Stadionu Wrocław. Na obiekt można wjechać bramą D od Alei Śląskiej, bramą E od ulicy Królewieckie/Drzymały, lub pozostawić auto na parkingu przy ulicy Królewieckiej. Na lodowisko można wejść kładką, która łączy esplanadę z parkingiem wielopoziomowym. W godzinach funkcjonowania lodowiska otwarte będą bramy Stadionu od ulicy Królewieckiej i Lotniczej, którymi można wejść na esplanadę.

Reklama