SDC5: Zobacz najwyżej ocenione prace!

źródło: MSTADIA.net

SDC5: Zobacz najwyżej ocenione prace! Igor Laerte - imię i nazwisko warte zapamiętania, bowiem projektant z Brazylii jako pierwszy w historii Stadia Designers Cup wygrał dwie edycje z rzędu. Co więcej, dokonał tego w spektakularnym stylu deklasując rywali na każdym polu. Mimo to, konkurs opuszcza Amerykę Południową i w 2020 roku wraca do Europy!

Reklama

Stary-nowy mistrz zgromadził najwięcej punktów w głosowaniu publiczności (185 punktów), a na dodatek zdominował głosowanie Jury zwyciężając w każdej z trzech kategorii (“architektura”, “funkcjonalność” i “prezentacja”). Lider obu rankingów od pierwszego do ostatniego dnia zgromadził łącznie 438 punktów.

W nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca do Brazylii powędruje personalizowana szklana statuetka, pamiątkowa koszulka oraz plakat #MSTADIArysuje przedstawiający jeden z przekroi zwycięskiej koncepcji.

Stadia Designers Cup

O ile zwycięzca był znany właściwie już od pierwszych dni głosowania to za jego plecami toczyła się zacięta walka o kolejność na  pozostałych stopniach podium i nie była to batalia o przysłowiową “pietruszkę”. Wobec zwycięstwa reprezentanta kraju-gospodarza bieżącej edycji, przyszłoroczną będzie gościć kraj, z którego pochodzi zdobywca drugiego miejsca, o ile ten nie jest rodakiem zwycięzcy.

Ostatecznie na drugim stopniu podium zameldował się reprezentant Niemiec - projektant podpisujący się aliasem marseille13. Suma 200 i 108 punktów kolejno w głosowaniach Jury i publiczności dała łączną notę 308 punktów i przywilej goszczenia szóstej edycji konkursu w rodzinnym kraju. Ponadto, zdobywca drugiego miejsca otrzyma plakat #MSTADIArysuje z przekrojem jego konkursowej koncepcji.

Stadia Designers Cup

Pięć punktów - tyle zabrakło by ze słonecznej Brazylii, Puchar w drodze do kolejnej edycji musiałby przebyć nie Ocean Atlantycki, a Spokojny. Jay Stewart z Australii uzyskał 206 punktów (III) w głosowaniu Jury i 97 punktów (IV) od publiczności. Tym samym po raz drugi z rzędu melduje się na miejscu trzecim w ostatecznym rankingu. Jego łączny wynik to 303 punkty. Zajmujący najniższe miejsce na podium, podobnie jak pozostała dwójka otrzyma plakat #MSTADIArysuje z przekrojem jego własnego stadionu.

Stadia Designers Cup

Pełny ranking i szczegółowe statystyki dostępne w oficjalnym wątku konkursowym na forum SkyscraperCity.com.

Stadia Designers Cup to konkurs dla entuzjastów projektowania stadionów, który umożliwia wszystkim miłośnikom grafiki i aren sportowych podjęcie wyzwania i stworzenie stadionu. Piąta edycja przeszła już do historii, a my już dziś zapraszamy do czynnego udziału w konkursie w przyszłym roku, kiedy to gospodarzem konkursu będą nasi zachodni sąsiedzi - Niemcy!

Reklama