Anglia: Nottingham Forest z wnioskiem o rozbudowę

źródło: NottinghamForest.co.uk

Anglia: Nottingham Forest z wnioskiem o rozbudowę To już oficjalne, aspirujący do gry w Premier League klub złożył wniosek o pozwolenie na budowę. Plan obejmuje rozbudowę trybuny głównej o ok. 10 tysięcy miejsc.

Reklama

Niecały miesiąc temu Nottingham Forest zapowiedzieli, że przed końcem roku złożą oficjalnie papiery w sprawie budowy nowej trybuny głównej. Nie czekali długo, ponieważ już wczoraj wniosek o pozwolenie na budowę został złożony.

Celem jest otrzymanie zielonego światła od gminy Rushcliffe na przebudowę jeszcze wiosną 2020. Jeśli tak się stanie, prace będą mogły ruszyć w najlepszym możliwym czasie, czyli w przerwie pomiędzy sezonami.

Rozbudowa głównej trybuny ma zaowocować aż trzema poziomami widowni. City Ground zyska na tym ok. 10 tys. miejsc, osiągając pojemność ok. 38 tys. miejsc.

Złożenie wniosku poprzedziły krótkie konsultacje społeczne, w ramach których klub otrzymał ok. 8 tys. głosów. Z tej puli aż 99,5% opowiada się za rozbudową stadionu w zaproponowanej formie. Swoje poparcie wyraziło również ponad 60 firm i instytucji z Nottingham i regionu.

Nottingham Forest - City Ground© Benoy, Nottingham Forest

Nottingham Forest - City Ground© Benoy, Nottingham Forest

Nottingham Forest - City Ground© Benoy, Nottingham Forest

Reklama