Szczecin: Pożegnanie z pierwszymi dwoma masztami

źródło: własne [MK]

Szczecin: Pożegnanie z pierwszymi dwoma masztami Na stadionie Pogoni nie ma już dwóch południowych masztów oświetleniowych. Zwolnione przez nie miejsce otwiera pole do dalszej budowy. Tymczasowo oświetlenie zapewnią cztery niższe maszty tuż za linią boczną boiska.

Reklama

Budowa nowego Stadionu im. Floriana Krygiera postępuje bardzo sprawnie. Jeszcze miesiąc temu oglądaliśmy gołe nasypy z pierwszymi układanymi ryglami zębatymi, a dziś ułożonych jest na nich już kilka sektorów przyszłej widowni. Postęp jest widoczny dosłownie z dnia na dzień, ponieważ układane elementy są prefabrykowane i wystarczy osadzić je na miejscu.

Ważną zmianą dla krajobrazu jest usunięcie obu południowych jupiterów. Operacja usuwania ich elementów jeszcze trwa, ale z krajobrazu Szczecina zniknęły już bezpowrotnie.

Dzięki temu zwolniło się miejsce na koronie stadionu, by rozszerzyć front robót. Kluczowe jest zwolnienie południowo-zachodniego narożnika, gdzie można rozpoczynać palowanie pod nową narożną trybunę, łączącą coraz bardziej kompletne sektory na południu i zachodzie.

Tymczasowo oświetlenie meczowe zostało uzupełnione przez cztery niższe maszty ulokowane na całej południowej krawędzi boiska. Dzięki nim Pogoń nie musi martwić się rozgrywaniem meczów tylko przy świetle dziennym. Po oddaniu pierwszej fazy budowy wszystkie cztery maszty zostaną przeniesione na północną linię boiska.

Stadion im. Floriana Krygiera© Pogoń Szczecin

Reklama