#MisjaStadion: 81-85 – mała piątka

źródło: własne [MK]

#MisjaStadion: 81-85 – mała piątka Po raz pierwszy w historii zapraszamy Was na stadiony w Kazimierzy Wielkiej, Bełżycach, Bielsku-Białej (Rekord), Skarżysku-Kamiennej (Ruch) i Górze Kalwarii. To jedne z najmniejszych obiektów, jakie dodajemy w cyklu #MisjaStadion.

Reklama

#MisjaStadion

#81 | Stadion Sparty, Kazimierza Wielka

Położony na wschodzie świętokrzyskiej Kazimierzy Wielkiej stadion wielofunkcyjny powstał tuż po II wojnie światowej. Od tego czasu służy prawie stuletniej drużynie Sparty jako arena meczów, choć oferuje jedynie niewielką trybunę dołączoną do głównego budynku z zapleczem.

Stadion oferuje również starą bieżnię lekkoatletyczną, a także boisko do koszykówki.

#MisjaStadion

 

#82 | Stadion Tęczy, Bełżyce

Stanowiący integralną część Centrum Kultury Fizycznej i Sportu w Bełżycach stadion to serce miejscowej piłki nożnej i główna arena meczów Tęczy, której młodzi adepci mają do dyspozycji również oświetlone boisko treningowe. Sam główny obiekt dysponuje jedną trybuną, od 2010 wyposażoną w krzesełka, a także regulaminową bieżnią o nawierzchni szutrowej.

#MisjaStadion

 

#83 | Stadion Rekord, Bielsko-Biała

Główny stadion piłkarski stanowi największy pod względem powierzchni obiekt w Centrum Sportu Rekord, na południu Bielska-Białej. Jest otoczony dwoma boiskami treningowymi, boiskiem do futsalu, hotelem i halą sportową. Ulokowany częściowo w niecce obiekt dysponuje jedną trybuną z czterema sektorami, po północnej stronie boiska. Na południu znajduje się jedynie skromny sektor dla przyjezdnych.

Rekord Bielsko-Biała należy do nielicznych klubów, w których piłka nożna jest drugorzędna względem futsalu.

#MisjaStadion

 

#84 | Stadion Ruchu, Skarżysko-Kamienna

To jeden z dwóch najważniejszych stadionów w Skarżysku-Kamiennej i jednocześnie ten najbardziej centralnie zlokalizowany, u zbiegu ul. Tysiąclecia i Piłsudskiego. Choć nasypy powstały po południowej i północnej stronie, to tylko na północy stworzono na ich bazie betonowe trybuny.

Nominalna pojemność to ok. 2 tys. miejsc, jednak realnie jest ona niższa. Nie jest jednak testowana w warunkach piłkarskich, ponieważ Ruch Skarżysko-Kamienna przestał istnieć w 2007 roku i od tego czasu największymi imprezami na stadionie są koncerty. Na co dzień, ze są 415-metrową szutrową bieżnią służy amatorskim treningom.

#MisjaStadion

 

#85 | Stadion Korony, Góra Kalwaria

Ulokowany na południowym wylocie z podwarszawskiej Góry Kalwarii, miejski stadion do 2013 roku posiadał dwie trybuny, wzdłuż obu stron boiska. Północno-wschodnią jednak zburzono i zastąpiły ją jedynie dwa małe sektory z konstrukcji składanej. Na południowym zachodzie wciąż zachowano 6 sektorów, w całości wyposażone w krzesełka.

#MisjaStadion

Reklama