Gliwice: Niebezpieczny wypadek w sektorze gości

źródło: własne [MK]

Gliwice: Niebezpieczny wypadek w sektorze gości Kibic Jagiellonii jest w ciężkim stanie po upadku na betonową posadzkę w trakcie świętowania bramki swojego klubu. Do wypadku doszło przy wyjściu z trybuny gości.

Reklama

Wczorajszy mecz Piasta i Jagiellonii wysunął Piasta na pierwsze miejsce w PKO Ekstraklasie, ale dla Jagiellonii porażka to nie jedyny problem. W trakcie świętowania kontaktowej bramki dla „Jagi” jeden z jej kibiców przeleciał przez barierkę i runął na posadzkę.

W chwili upadku znajdował się na szczycie schodów prowadzących na trybunę gości, na wysokości ok. 3 metrów ponad boiskiem. Po upadku natychmiast z pomocą ruszyli inni kibice, później przyszedł czas na ratowników medycznych. Nieprzytomnego kibica w ciężkim stanie odwieziono do szpitala. Nieoficjalne źródła wskazują, że obecnie stan jest krytyczny.

Na poniższym nagraniu widać moment zdarzenia. Mężczyzna był w grupie zajmującej podest na szczycie schodów, nie znajdował się na samej widowni.

To pierwszy znany nam taki wypadek na Stadionie Miejskim w Gliwicach. Przypomnijmy, że gliwicki obiekt jako jedyny w Ekstraklasie ma pierwszy rząd widowni podniesiony wysoko ponad poziom boiska.

...

Jagiellonia w Gliwicach 8/11/2019 W trakcie dopingu jeden z sympatyków BKS przeleciał przez barierkę, na miejscu udzielona została pomoc i przetransportowany do szpitala. Fatalnie to wyglądało.

Opublikowany przez Info z Boisk Piątek, 8 listopada 2019

Reklama