Radom: Umowa 8 listopada, nowy stadion za rok

źródło: EchoDnia.eu / Radomskie Centrum Sportu

Radom: Umowa 8 listopada, nowy stadion za rok Już tylko jednego dokumentu brakuje do podpisania umowy na dokończenie Radomskiego Centrum Sportu. Hala, stadion i układ komunikacyjny wokół nich mają być gotowe do listopada 2019.

Reklama

Po odrzuceniu odwołania przez KIO Radom bierze się do pracy nad dokończeniem stadionu i hali przy ul. Struga. W zeszłym tygodniu Ministerstwo Sportu i Turystyki przedłużyło o rok czas na wykorzystanie dotacji, dzięki czemu finansowanie inwestycji jest bezpieczne.

Radomskie Centrum Sportu© Radomiskie Centrum Sportu

Teraz brakuje już tylko gwarancji należytego wykorzystania zadania przez nowych wykonawców. Konsorcjum Erekta Budownictwo i Interiors zaproponowało miastu podpisanie umowy na 8 listopada. Wtedy dokument gwarancyjny będzie już złożony i właśnie tego dnia rozpocznie się odliczanie 12 miesięcy, jakie wykonawcy mają na ukończenie wstrzymanej od wielu miesięcy inwestycji.

Przypomnijmy, że firmy zaproponowały kwotę 67,5 mln zł oraz długi okres aż 5 lat gwarancji na wykonane przez siebie prace. Choć to więcej niż przewidywało miasto, to drugi oferent – Betonox Construction – miał wyższe oczekiwania (82,25 mln zł).

Od czasu porzucenia inwestycji przez poprzednich wykonawców, firmy Rosa-Bud i Maxto, hala widowiskowa jest gotowa w 85%, podczas gdy nowy stadion dla Radomiaka w ok. 53%. Do obu obiektów wykonawcy mają jeszcze przygotować nowy układ komunikacyjny, wliczając ulicę pomiędzy Struga i 11 Listopada.

Radomskie Centrum Sportu© Radomiskie Centrum Sportu

Reklama