Kopenhaga: Czy wybudują nowy duński stadion narodowy?

źródło: politiken.dk

Kopenhaga: Czy wybudują nowy duński stadion narodowy? Jak podaje dziennik Politiken, w Danii może powstać nowy stadion narodowy. Nowoczesny obiekt na 50 tysięcy miejsc miałby zastąpić w tej roli kopenhaski Telia Parken.

Reklama

Wybudowany ponad wiek temu Telia Parken od lat pełni rolę duńskiego stadionu narodowego. Według relacji Politiken już wkrótce jednak może się to zmienić. Jak ogłosiła Duńska Unia Piłkarska (Dansk Boldspil-Union, DBU) drużyna narodowa w przyszłości prawdopodobnie będzie miała nową siedzibę.

Przypuszczeń tych nie dementuje prezes DBU, Jesper Møller, w rozmowie z duńskim dziennikiem:

- Największym wyzwaniem dla duńskiej piłki nożnej jest brak nowoczesnej infrastruktury. Postawiliśmy więc przed sobą wyzwanie, aby coś z tym zrobić. Dania musi pójść za przykładem innych państw europejskich. Tego planu nie wykona się w tym, ani nawet w kolejnym roku, planujemy go ukończyć do 2025. 

Budowa nowoczesnego stadionu narodowego miałaby w przyszłości umożliwić Danii organizację większych imprez piłkarskich. W oświadczeniu wydanym przez DBU czytamy:

- Musimy stworzyć nowoczesny stadion narodowy z miejscem na minimum 50 tysięcy kibiców. Jest to konieczne, jeśli chcemy organizować duże turnieje: Mistrzostwa Europy Kobiet, Mistrzostwa Świata Kobiet, Ligę Europy i inne ważne imprezy.

Obecny duński stadion narodowy, Telia Parken, służy reprezentacji kraju od 1992. Wcześniej na jego miejscu stał wyburzony w 1990 Idrætsparken, który również pełnił rolę stadionu narodowego. W sumie reprezentacja Danii gra przy Øster Allé z przerwami od ponad stu lat.  

W przyszłym roku Telia Parken będzie jednym z gospodarzy Euro 2020.

Telia Parken w Kopenhadze

 © Faerdder 


Reklama