Fryburg: Mecze na nowym stadionie do godziny dwudziestej

źródło: spiegel.de / bild.de

Fryburg: Mecze na nowym stadionie do godziny dwudziestej Jak podaje Spiegel Online, zgodnie z zarządzeniem sądu mecze na nowym stadionie SC Freiburg nie będą mogły odbywać się wieczorami. Decyzja ma chronić okolicznych mieszkańców przed zbyt wysokim poziomem hałasu.

Reklama

Stadion dla niemieckiego klubu SC Freiburg jeszcze nie został otwarty, a już pojawiają się pierwsze problemy dotyczące jego przyszłości. Grająca w Bundeslidze drużyna miała podejmować przeciwników na nowym obiekcie już od sezonu 2020/2021, jednak może im w tym przeszkodzić wyrok sądu.

Po skargach okolicznych mieszkańców w sprawie poziomu hałasu na budowanym właśnie stadionie, sąd administracyjny Badenii-Wirtembergii zdecydował o ograniczeniu czasu, w trakcie którego będą mogły odbywać się mecze. Zgodnie z zarządzeniem żadne spotkania nie będą mogły zostać zorganizowane na obiekcie pomiędzy godziną 20.00 a 22.00, a w niedzielę również między 13.00 a 15.00. 

Wyrok sądu jest wyjątkowo kłopotliwy dla grającego w Bundeslidze klubu. Uniemożliwia organizację meczów w godzinach, w których standardowo odbywają się spotkania na najwyższym szczeblu niemieckiej ligi (piątek o 20.30, sobota o 18.30, niedziela o 13.30 i poniedziałek o 20.30).

Kiedy więc będą odbywać się mecze SC Freiburg? Odpowiedź na to pytanie poznamy w przyszłości. Z opublikowanego przez klub krótkiego oświadczenia wiemy jedynie, że jego władze są zaskoczone taką decyzją sądu i planują przeprowadzenie szczegółowej analizy uzasadnienia, aby w przyszłości móc ewentualnie ubiegać się o odmienny wyrok sądu następnej instancji. 

Nowy stadion SC Freiburg© SC Freiburg

 


Reklama