Łódź: Przyspieszenie na ŁKS potwierdzone

źródło: RadioLodz.pl / DziennikLodzki.pl

Łódź: Przyspieszenie na ŁKS potwierdzone Jeszcze nie wiadomo, o ile szybciej powstaną trzy nowe trybuny przy al. Unii Lubelskiej. Są jednak pierwsze uwolnione środki na wcześniejsze wykonanie fundamentów, a być może będzie więcej.

Reklama

Choć to dobra wiadomość, to zaczyna się od złych wieści dla innej łódzkiej inwestycji. Podziemna droga na południe od centrum Łodzi ma już kilka miesięcy opóźnienia, dlatego przeznaczone na ten cel 15 mln zł trzeba było przesunąć na inne cele.

Beneficjentem zmiany jest właśnie nowy stadion ŁKS, który otrzymał – zatwierdzone już przez radnych – 5 mln zł. Dzięki temu wykonawca będzie mógł w tym roku przygotować większą część fundamentów niż sądzono wcześniej.

Wykonawca chce szybciej wybudować stadion i ma ku temu potencjał. Od początku deklarował, że może przyspieszyć harmonogram – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich. – Przesunięcie pieniędzy na ten cel pozwoli na wykonanie większego zakresu prac w tym roku. W większym zakresie powstaną fundamenty. Jeśli uda się znaleźć jeszcze więcej pieniędzy, to wykonawca będzie mógł jeszcze bardziej przyspieszyć prace.

Zmiana puli środków w tym roku oznacza przesunięcia zadań również w 2020, 2021, a być może nawet 2022. Trzeba bowiem pamiętać, że firma Mirbud zasugerowała możliwość przyśpieszenia prac nawet o rok względem wyjściowego harmonogramu, co umożliwia skrócenie prac z 3 do 2 lat. W sumie na prace przy trybunach dla ŁKS mają kosztować 129 mln zł i zależnie od dostępności środków miasto może wpływać na dalsze skracanie terminów.

Stadion Miejski ŁKS

Reklama