Wałbrzych: Będzie remont Stadionu Miejskiego

źródło: walbrzych.dlawas.info

Wałbrzych: Będzie remont Stadionu Miejskiego Według informacji portalu walbrzych.dlawas.info stary stadion przy ul. Chopina będzie remontowany. Prezydent Wałbrzycha zapowiedział prace modernizacyjne.

Reklama

Patrząc dziś na okazały niegdyś Stadion Miejski w Wałbrzychu mogłoby się wydawać, że obiekt dni swojej świetności ma już dawno za sobą. Okazuje się jednak, że w najbliższych latach może zyskać drugą szansę na bycie sportowym centrum wałbrzyskiego Nowego Miasta. 

Położona w centralnej części miasta dzielnica prężnie się rozwija i zyskuje nowe oblicze dzięki budowaniu nowej i remontowaniu starszej infrastruktury.  Zmiany, które się w niej dokonują mają nie ominąć także historycznego stadionu.

W dzisiejszych czasach okazała niegdyś arena straszy swoim ponurym wyglądem. Jednak nie tylko jej powierzchowność jest problemem. Jak wykazały kontrole budowlane, stare trybuny mogą stanowić zagrożenie i zakazany został na nie wstęp. Odkąd zostały odgrodzone zaczęła je porastać dzika roślinność.

Taki obraz Stadionu Miejskiego już wkrótce ma odejść w niepamięć. Pytany o dalsze plany rewitalizacji Nowego Miasta prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej odpowiedział:   

- Pozostał jeszcze temat stadionu. Myślę że już jesienią będziemy widzieć rozpoczęcie programu jego rewitalizacji. To jest zadanie bardzo trudne z wielu powodów - finansowych, ale również technicznych. Wybudowany został sto lat temu i potem był modyfikowany, ale i za to się zabierzemy.

Stadion Miejski w Wałbrzychu© Adam Szyszka, Stadiony.net / Dolny-Slask.org.pl

Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, gdy mówi się o remoncie stadionu. Już w 2015 roku do Urzędu Miasta trafiła dokumentacja dotycząca modernizacji kompleksu sportowego w Nowym Mieście. Wówczas jednak projekt nie został zrealizowany ze względu na zbyt niską kwotę dofinansowania przyznaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. 

Czy tym razem plany dojdą do skutku? Pozytywnej myśli są przedstawiciele Urzędu Miejskiego. Według  Karola Grzondziela, kierownika Biura Inwestycji Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu prace nad przygotowaniem projektu już trwają:

- Prezes Aqua Zdroju przygotowuje plan remontu trybun i dostosowania stadionu do aktualnych potrzeb. Kolejne działania mają być podejmowane małymi krokami, ale tak by zacząć prace. Mamy dokumentację projektową, etapami będzie ona realizowana. Oglądaliśmy tę dokumentację z władzami Aqua Zdroju, które są w kontakcie z prezydentem. Opracowywany jest aktualnie harmonogram prowadzenia tych prac.

Odbudowa stadionu mogłaby okazać się korzystna dla mieszkańców dzielnicy i miasta. Z całą pewnością szkoda byłoby pozwolić na to, aby stadion kryjący za sobą tyle historii popadł w kompletną ruinę. 


Reklama