Rzym: Stadio Olimpico przygotowuje się do Euro 2020

źródło: własne; autor: Agnieszka

Rzym: Stadio Olimpico przygotowuje się do Euro 2020 Jak poinformowała w oświadczeniu na facebooku burmistrzyni Rzymu, Virginia Raggi, rada miejska zatwierdziła projekt renowacji Stadio Olimpico. Prace mają odbywać się w ramach przygotowań do Euro 2020, których rzymski stadion będzie jednym z gospodarzy.

Reklama

Kiedy pod koniec 2012 roku Komitet Wykonawczy UEFA ogłosił decyzję o organizacji Mistrzostw Europy w 2020 w dwunastu różnych miastach-gospodarzach rozsianych po całym kontynencie, swoje kandydatury złożyło wiele europejskich stadionów. W wyłonionej początkowo trzynastce zwycięzców (kilka lat później przywilej organizacji spotkań Euro 2020 odebrano Brukseli) znalazł się między innymi Stadio Olimpico.

We wniosku aplikacyjnym zaznaczono, że przed rozpoczęciem mistrzostw rzymski stadion przejdzie modernizację. Założenia te mają zostać spełnione. Jak poinformowała we wpisie na facebooku burmistrzyni Rzymu, Virginia Raggi, rada miejska zatwierdziła plan renowacji stadionu. W swoim oświadczeniu Virginia Raggi pisze:

- Rzym przygotowuje się do wielkiej imprezy, jaką jest UEFA Euro 2020 i Stadio Olimpico jest gotowy na zmianę wizerunku: będzie więcej łazienek, więcej miejsc dla osób z niepełnosprawnością i więcej restauracji.

Ponadto na stadionie ma zostać wyremontowane centrum prasowe. Wszystkie te zmiany mają sprawić, że stadion będzie spełniał międzynarodowe standardy i będzie dostosowany do wymogów stawianych arenom Mistrzostw Europy 2020.Stadio Olimpico w Rzymie©Henryk Hoschkara

W trakcie mistrzostw na Stadio Olimpico mają rozegrać się w sumie cztery spotkania, w tym mecz otwarcia. Według zapowiedzi burmistrzyni, przeprowadzone renowacje mają sprawić, że obiekt, na którym rozpocznie się impreza będzie bardziej nowoczesny.

- Stadio Olimpico zaprezentuje się w swojej nowej postaci, gotowy na powitanie kibiców z całego świata, po czym pozostanie dla mieszkańców miasta w odnowionej formie.


Reklama