Olsztyn: Nowe oblicze stadionu Stomilu

źródło: olsztyn.wm.pl

Olsztyn: Nowe oblicze stadionu Stomilu Sporo zmieniło się w ostatnim czasie na stadionie Stomilu w Olsztynie. Na kibiców czekają między innymi odnowione wejścia na stadion i nowa tablica wyników.

Reklama

Mimo istniejących planów budowy zupełnie nowego olsztyńskiego stadionu obiekt przy ulicy Piłsudskiego wciąż jest główną areną rozgrywek miejscowego Stomila. W lipcu klub zmienił właściciela, a stadion przeszedł szereg renowacji, których efekty możemy podziwiać już dzisiaj.

Wejście na stadion zostało przeniesione bliżej ulicy Piłsudskiego i nie znajduje się, jak uprzednio, na wysokości trybun. Obok niego przeniesiona została także kasa biletowa.  Ze względów bezpieczeństwa w wejściach na stadion zainstalowano specjalne kołowrotki. Na temat wprowadzonych zmian wypowiedział się w rozmowie z portalem olsztyn.wm.pl rzecznik prasowy Stomilu Olsztyn, Aleksander Chodźko:

Pojawienie się kołowrotków podyktowane jest względami bezpieczeństwa i wymogami PZPN.  Inwestycję sfinansował Ośrodek Sportu i Rekreacji, który stale pracuje nad poprawą wizerunku stadionu.

Na temat szczegółów nowej infrastruktury dodaje:

Zmieni się na pewno sama organizacja wejścia na stadion przy al. Piłsudskiego. Nadal będą cztery bramy, dodatkowo pojawiło się osobne wejście dla osób niepełnosprawnych.

Stadion Stomilu w Olsztynie©stomil.olsztyn.pl

Kolejnych zmian kibice mogą oczekiwać po wejściu na trybuny. Zainstalowana została nowa tablica o powierzchni 20 metrów kwadratowych, na której wyświetlany będzie wynik meczu oraz czas gry. 

Nie jest to koniec prac planowanych na olsztyńskim stadionie. Wciąż trwają remonty szatni, sali konferencyjnej i pomieszczeń administracyjnych. Jak zapewnia Aleksander Chodźko:

Poza wspomnianymi kołowrotkami OSIR cały czas pracuje na pełnych obrotach, żeby przygotować stadion i jego otoczenie wspólnie z klubem. W planach są m.in. przygotowanie nowych miejsc reklamowych dla sponsorów czy poprawa nagłośnienia.

W dalszej perspektywie planowana jest dalsza przebudowa stadionu, w tym także niewykluczone jest powiększenie obiektu o kolejne 2,5 tys. miejsc


Reklama