Niemcy: Problemów z dachem na stadionie w Duisburgu ciąg dalszy

źródło: msv-duisburg.de

Niemcy: Problemów z dachem na stadionie w Duisburgu ciąg dalszy Jak poinformował na swojej oficjalnej stronie MSV Duisburg, najbliższy mecz na stadionie Schauinsland-Reisen-Arena prawdopodobnie zostanie przełożony. Przyczyną znów okazał się być wadliwy dach.

Reklama

Po silnych burzach, które w ubiegły weekend nawiedziły położony w zachodniej części Niemiec Duisburg, na stadionie miejscowego klubu MSV zarządzono przeprowadzenie inspekcji konstrukcji dachu. Posunięcie było zrozumiałe, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę wydarzenia, które miały tam miejsce pół roku temu.

Na przełomie stycznia i lutego stadion został tymczasowo zamknięty ze względu na ryzyko upadku zadaszenia na widownię. Problem został rozwiązany poprzez rozmontowanie paneli dachowych, które były uszkodzone lub groziły zawaleniem. Po zakończonej naprawie stadion został ponownie otwarty.

Okazuje się jednak, że po ostatnich silnych ulewach konstrukcja dachu nie jest w pełni bezpieczna dla kibiców. Podczas wizytacji na stadionie zauważono, że niektóre części dachu, które pół roku temu zostały uznane za nienaruszone, przez co nie zostały zdemontowane, mogą grozić zawaleniem.Schauinsland-Reisen-Arena©hnns_schtt

Dirk Broska, dyrektor generalny firmy odpowiedzialnej za stworzenie projektu stadionu skomentował sprawę:

- Po złej pogodzie w ubiegły weekend zarządzono przegląd paneli w konstrukcji dachu. Dzisiaj powiedziano mi, że ich stan nie gwarantuje bezpieczeństwa na stadionie. 

Schauinsland-Reisen-Arena została tymczasowo zamknięta. Oznacza to, że zaplanowany na stadionie mecz z SV Meppen 31 sierpnia prawdopodobnie odbędzie się w innym miejscu lub innym terminie. Władze klubu przewidują, że prace naprawcze zakończą się jeszcze przed meczem z TSV 1860 Munich zaplanowanym na 21 września.


Reklama