Las Vegas: LV Raiders będą grali na Allegiant Stadium

źródło: reviewjournal.com

Las Vegas: LV Raiders będą grali na Allegiant Stadium Podczas uroczystości zakończenia budowy właściciel Las Vegas Raiders, Mark Davis, ogłosił właściciela naming rights nowego stadionu. Jak podaje Las Vegas Review-Journal LV Raiders będą rozgrywać swoje mecze domowe na Allegiant Stadium.

Reklama

Allegiant Travel Company, biuro turystyczne z siedzibą w Las Vegas zyskało prawo do nazwy nowego stadionu Las Vegas Raiders. O zainteresowaniu przedsiębiorstwa posiadaniem naming rights mówiono już w maju tego roku, gdy firma zgłosiła chęć zastrzeżenia znaku towarowego “Allegiant Stadium”.

Chociaż szczegóły umowy nie są jeszcze znane, Las Vegas Review-Journal powołując się na ekspertów w tej dziedzinie szacuje, że za umieszczenie swojej nazwy na stadionie Allegiant Travel zapłaci nawet od 20 do 25 mln dolarów rocznie. Żadna ze stron nie zdradziła także jak na jaki okres zawarta została umowa, jednak na podstawie słów Marka Davisa można wnioskować, że klub planuje dłuższą współpracę z firmą. 

Nie mogę się doczekać, aby dowiedzieć się więcej na temat marki Allegiant, stwierdził Davis. Mamy przed sobą 30 lat, wykorzystajmy je jak najlepiej.

Jak przyznał Marc Badain, prezes Las Vegas Raiders, klubowi zależało na współpracy z firmą związaną z Las Vegas. Po rozmowach z kilkoma miejscowymi przedsiębiorstwami zdecydowano o podpisaniu umowy właśnie z Allegiant Travel. O szczegółach współpracy Badain powiedział:

Cieszymy się, że będą naszym partnerem. Przez osiem czy dziewięć miesięcy próbowaliśmy dojść do porozumienia i, jak przy wszystkich negocjacjach, były wzloty i upadki.Allegiant Stadium©Manica Architecture

Z dużą dozą optymizmu na temat przedsięwzięcia wypowiedział się również dyrektor generalny Allegiant Travel, Maury Gallagher. Podkreślił, że stadion będzie świetnym miejscem wypoczynku, a podpisanie umowy z Las Vegas Raiders określił jako zwycięstwo dla swojej firmy. W rozmowie z Las Vegas Journal Review Gallagher stwierdził: Podjęliśmy taką decyzję i w przyszłości będziemy ją uważać za jedną z najlepszych rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobiliśmy.

Ceremonia zakończenia budowy odbyła się 5 sierpnia, jednak na otwarcie obiektu kibice poczekają jeszcze niespełna rok. Allegiant Stadium ma mieć pojemność 65 tys, a jego budowa kosztowała około 1,9 mld $, co czyni go jednym z najdroższych stadionów w historii.


Reklama