Fryburg: Freiburg pokazuje, jak zadbać o kibica na nowym stadionie

źródło: własne [MK]

Fryburg: Freiburg pokazuje, jak zadbać o kibica na nowym stadionie Podajesz swój wzrost i wybierasz miejsce, by otrzymać idealny podgląd, jaki widok na boisko otrzymasz. Można nawet sprawdzić nasłonecznienie, zmianę pozycji z siedzącej na stojącą. A do tego jest gwarancja takich samych lub niższych cen po otwarciu nowej areny.

Reklama

W niemieckim Fryburgu Bryzgowijskim jeszcze nie ma nowego stadionu, ale już ustalono, jaki będzie podział i nazewnictwo sektorów oraz ile krzesełek oraz osób stojących pojawi się w każdym z nich. To kluczowe, ponieważ SC Freiburg przygotowuje się do przeniesienia posiadaczy karnetów ze Schwarzwald-Stadionu na powstający obiekt.

By umożliwić jak najwygodniejszy proces wyboru miejsc, klub piłkarski zlecił przygotowanie idealnie odwzorowanego modelu 3D. Z jego pomocą kibic może wybrać dosłownie każde miejsce na widowni i zobaczyć, jaki widok na boisko będzie stamtąd mieć. Dzięki temu posiadacze karnetów mogą wybrać optymalne dla siebie położenie.

Wolfswinkel / SC Freiburg Stadion

Co ważne, model jest bardziej szczegółowy niż wszystkie, które widzieliśmy dotąd. Tzn. oferuje widok z pozycji siedzącej lub stojącej, uwzględnia wzrost widza oraz wskazuje, czy o konkretnych porach dnia kibic może liczyć się z rażącym go słońcem. Model uwzględnia również wszystkie możliwe wygrodzenia i inne przeszkody, które wpływają na możliwe ograniczenie widoczności, a także pozwala ocenić odległość widza od środka boiska.

Aktualnie wszyscy kibice mogą zapoznać się z makietą i wybrać miejsce w głowie, by później zarezerwować je, gdy zacznie się dystrybucja karnetów. Będzie przebiegała w fazach, by najpierw zagwarantować miejsca dla wszystkich najwierniejszych kibiców.

Wolfswinkel / SC Freiburg Stadion

Kibice SC Freiburg otrzymali serię zapewnień od swojego klubu. Gdy latem 2020 roku przeniosą się na nową arenę, bilety na miejsca stojące, dla niepełnosprawnych ruchowo oraz niewidomych zachowają cenę z obecnego stadionu. Bilety na najtańsze miejsca siedzące będą w dodatku nawet tańsze niż aktualnie. Wzrośnie także paleta zniżek, zwłaszcza w obrębie sektorów rodzinnych.

Przypomnijmy: budowa nowego stadionu w okolicy Wolfswinkel jest już stosunkowo zaawansowana – stoi niemal cała trybuna wschodnia. Gdy powstanie, stadion zaoferuje prawie o 10 tys. więcej miejsc od dotychczasowego, ok. 34 700. Nieco ponad jedna trzecia (36%) będzie miejscami stojącymi, bez krzesełek.

Reklama