Warszawa: Legia wprowadzi 5G, ale tylko dla wybranych

źródło: Legia.com; autor: michał

Warszawa: Legia wprowadzi 5G, ale tylko dla wybranych Byli liderem technologii mobilnych wśród polskich stadionów i chcą nim pozostać. Legia współpracuje już nie tylko z Ericssonem, ale też z Play. Właśnie klienci tej sieci będą mogli jako pierwsi skorzystać z Internetu w jakości 5G.

Reklama

W tym tygodniu Legia i Play podpisały list intencyjny w sprawie wprowadzenia technologii 5G na Stadionie Wojska Polskiego. Nie będzie dostępna dla każdego – jedynie dla klientów Play – ani na całym stadionie. Zostaną wyznaczone specjalne strefy, w których będzie można uzyskać taką jakość połączenia.

Wszyscy inni kibice będą z kolei mieli do dyspozycji infrastrukturę obsługującą 3G i 4G. Dzięki temu połączenie powinno być wygodne dla każdego. Cały projekt nie byłby możliwy bez Ericssona, z którym Legia współpracuje od lat. Stołeczny klub jako pierwszy w Europie wprowadził system Small Cell as a Service, jeszcze w 2015 roku.

Według wewnętrznych analiz Ericssona, wykorzystanie bezprzewodowego dostępu do Internetu na stadionach rośnie stale i w bardzo szybkim tempie. Przyrost może wynosić nawet dwie trzecie z roku na rok.

Cieszymy się, że dzięki współpracy z PLAY i Ericsson oraz wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, będziemy mogli znacząco polepszyć jakość dostępu do internetu i usług komunikacyjnych podczas meczów na naszym stadionie. To element transformacji cyfrowej, która umożliwi rozwój naszych usług okołomeczowych. Dzięki tym zmianom niedługo będziemy w stanie w trakcie meczu dostarczyć naszym kibicom unikalny kontent i wdrożyć najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu obsługi – powiedział prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski.

Stadion Wojska Polskiego

Reklama