Jastrzębie Zdrój: Remont dawnego stadionu GKS-u Jastrzębie

źródło: jastrzebiezdroj.naszemiasto.pl / sport.nowiny.pl / GKS TV ; autor: Agnieszka

Jastrzębie Zdrój: Remont dawnego stadionu GKS-u Jastrzębie Stadion w Moszczenicy doczekał się przebudowy. Zbudowany jeszcze przed wojną przez wiele lat służył klubom z Jastrzębia-Zdroju. Dzisiaj ma zyskać nową twarz.

Reklama

Ciężki sprzęt wjechał na stadion przy ulicy Kościelnej 24 lipca. Modernizacja obiektu rozpoczęła się od rozbiórki jednej z trybun. Jak zapewniają władze klubu, jest to dopiero pierwszy z planowanych dwóch etapów przebudowy. 

- Pierwszy etap to demontaż drugiej starej trybuny od strony budynku klubowego starego hotelu Karlik (...), ułożenie części trawnika z rolki od strony podłużnej i zamknięcie całości terenu piłkochwytem na wysokości ośmiu metrów. Drugi etap przewiduje dołożenie trawy z rolki po drugiej stronie plus zakup wiat zawodników rezerwowych i trybun mobilnych z wykorzystaniem obu małych skarp, czyli od strony ulicy plus małej skarpy od strony boiska ze sztuczną nawierzchnią - opowiadał o szczegółach przedsięwzięcia wicedyrektor jastrzębskiego MOSiRu Michał Szelong.Stadion przy ul. Kościelnej w Jastrzębiu-Zdroju©sport.nowiny.pl

Jak przewidują władze klubu, pierwszy etap prac ma zakończyć się w ciągu trzech tygodni. Rozpoczęcie drugiego etapu jest planowane na 2020 rok.

W ciągu swojej wieloletniej historii stadion przy ulicy Kościelnej w Jastrzębiu-Zdroju był domem kilku miejscowych klubów. W pierwszych latach istnienia gościł na swojej murawie Jutrzenkę, po jej rozwiązaniu Jastrzębiankę (późniejszą LZS Moszczenicę), a następnie Górnik Jas-Mos (dzisiejszy GKS Jastrzębie- Zdrój).  

Po sezonie 1988/89 GKS przeniósł się na Stadion Miejski przy ul. Harcerskiej i od tego czasu obiekt przy ulicy Kościelnej służy jako miejsce rozgrywek Akademii Piłkarskiej GKS Jastrzębie i K.S. GKS 1962 JASTRZĘBIE S.A. Organizowane są tu także miejscowe imprezy okolicznościowe i zawody.


Reklama