Teksas: Budują stadion na 20 tysięcy, mają 30 tysięcy chętnych na karnety

źródło: własne [MK]

Teksas: Budują stadion na 20 tysięcy, mają 30 tysięcy chętnych na karnety Nie do końca tak to miało wyglądać. W kilka godzin na karnety Austin FC zapisało się 25 tys. osób, a ostatecznie liczba doszła do 30 tysięcy. Już myślą, jak by tu powiększyć stadion, ale wiele nowych miejsc dodać się nie da...

Reklama

Austin FC jeszcze formalnie nie gra w żadnej lidze, ale dołączy do MLS w 2021 roku. W tym samym roku ma być gotowy nowy stadion przy McKalla Place, którego budowa może zacząć się już w tym roku.

Niedawno klub pokazał nowe wizualizacje (poniżej widać porównanie między wstępnym planem a obecnym kształtem), poświęcając uwagę głównie miejscom premium. Jednocześnie w środę ruszył system zapisów na karnety na wspomniany już stadion.

Zainteresowanie okazało się tak ogromne, że platforma zapisowa przestała działać niemal od razu. Do końca dnia chętnych na miejsce na nowym stadionie było ponad 30 tysięcy. To nie tylko deklaracje zainteresowania oglądaniem MLS, ale też depozyty – po 50$ od każdej osoby. Co prawda depozyty są zwrotne, ale już sama ich liczba dobitnie pokazuje skalę zainteresowania nowym klubem w jednej z głównych metropolii Teksasu.

Już wiadomo, że nie dla wszystkich będzie miejsce na nowym stadionie, choć Austin FC zapewniają, że brali pod uwagę możliwość jego rozbudowy. Dlatego wyjściowa pojemność może wzrosnąć z planowanych 20,1 tys. miejsc do ok. 22,5 tysiąca, by zmieścić jak najwięcej chętnych.

Austin FC stadium

Reklama