Chorzów: Śląski zmienia prezesa

źródło: DziennikZachodni.pl / SportDziennik.pl

Chorzów: Śląski zmienia prezesa Choć to on odpowiada za doprowadzenie „przeklętej” budowy do końca, to marszałek nie chciał przedłużyć mu prezesury na kolejną kadencję. Krzysztof Klimosz pozostanie jednak we władzach Śląskiego.

Reklama

Czerwiec 2019 kończy 3-letnią kadencję prezesa Krzysztofa Klimosza. Pod jego wodzą (od listopada 2015) udało się ukończyć inwestycję po katastrofie budowlanej (choć big lift był ukończony przed jego przyjściem), zakontraktować wiele imprez i podpisać umowę naming rights. To jednak nie wystarczyło, żeby przekonać władze województwa do przedłużenia kadencji.

Klimosz może pozostać w zarządzie stadionu, ale na stanowisku wiceprezesa. Urząd marszałkowski decyzję tłumaczy „zakończeniem pewnego etapu”, tj. wyciągnięciem Stadionu Śląskiego z patowej przebudowy i doprowadzeniem do normalnego funkcjonowania. Teraz kluczowa jest praca nad wynikami, by obiekt tracił jak najmniej pieniędzy.

Czy Klimosz w tej kwestii nie jest odpowiednią osobą? Być może odpowiedzi należy szukać w opcji politycznej. Dotychczasowy prezes był ostatnim już obsadzonym przez poprzedni zarząd województwa. Dziś urząd marszałkowski jest w rękach PiS, a Stadion Śląski był ostatnią spółką, w której nie wymieniono jeszcze prezesa na nowego.

Stadion Śląski© Tomasz Żak, Śląskie

Reklama