Mundial U20 2019: Igrzyska czas zacząć!

źródło: własne [MK]

Mundial U20 2019: Igrzyska czas zacząć! Już dziś odbędą się cztery pierwsze mecze w ramach Mistrzostw Świata FIFA U20, a na zdecydowaną większość pojedynków wciąż można kupić bilety.

Reklama

O 18:00 dwa pierwsze mecze, o 20:30 rusza Reprezentacja Polski, która meczem z Kolumbią na Stadionie Widzewa (oficjalnie Lodz Stadium) rozpocznie swoje zmagania. Jak nietrudno się domyślić, ten mecz jest już wyprzedany. Jednak na każde z trzech pozostałych dzisiejszych zmagań bilety wciąż są dostępne i wystarczy opłacić je online, wydrukować i ruszać na stadion.

Drugim najpopularniejszym meczem w dniu otwarcia jest pojedynek Meksyk-Włochy, na który sprzedano już ponad 11 tysięcy wejściówek. A ponieważ usunięto sektor gości i bufor na gdyńskim stadionie (to wymóg FIFA wobec gospodarzy), jeszcze parę tysięcy wejściówek jest dostępnych.

Według oficjalnych danych UEFA dotąd wyprzedało się 10 z 52 meczów, a 10 kolejnych jest wykupionych w znaczącej większości. Na tej liście są wszystkie mecze grupowe Polski, finał i półfinał w Lublinie – na te mecze wejść się już nie da. Wśród innych popularnych reprezentacji są Włochy (dwa mecze wyprzedane i jeden bliski kompletu) i Portugalia (dwa pojedynki bliskie kompletu).

Wszystkich Rodaków, którzy mają już bilety, zachęcamy do pobrania oficjalnych przewodników meczowych dla każdego z miast, które przygotował PZPN. Z kolei jeśli jeszcze nie aplikowaliście o żadne bilety, warto odwiedzić platformę biletową FIFA i sprawdzić dostępne mecze, ponieważ jest w czym wybierać! My zaliczymy co najmniej trzy stadiony, a może uda się więcej...

Stadiony-gospodarze

World Cup 2019

Zgodnie z wytycznymi FIFA, wszystkie sześć stadionów goszczących Mistrzostwa Świata U20 przyjęło nazwy turniejowe według formatu „Miasto + Stadium”. Nie będzie więc oficjalnych wzmianek o Widzewie czy Zdzisławie Krzyszkowiaku, który jako patron bydgoskiego stadionu byłby nie do wymówienia dla zagranicznych dziennikarzy.

Poza nazwami zmieniło się stosunkowo niewiele. Wspominaliśmy, że FIFA zaleciła ograniczenie do minimum (idealnie usunięcie) wygrodzeń w tradycyjnych sektorach gości. Dodatkowo powiększone zostały sektory prasowe, a poprawek wymagały niektóre systemy i instalacje.

Wspominaliśmy już o najbardziej kosztownej renowacji w Łodzi, która przekroczyła milion złotych. Kolejne pod względem kosztów były wymiany muraw w Tychach i Gdyni (odpowiednio 950 i 841 tys. zł). W Lublinie z kolei zmiana boiska planowana jest dopiero po turnieju FIFA, ponieważ poza dużą liczbą meczów odbędą się tu również zawody motocyklowe.

Reklama