Miami: Lockhart Stadium znika, idzie nowe

źródło: theRealDeal.com / NBCMiami.com

Miami: Lockhart Stadium znika, idzie nowe To był jeden z najważniejszych stadionów całej Florydy, jedno z najcenniejszych wspomnień po okresie raczkowania piłki nożnej w USA. Piszemy w czasie przeszłym, ponieważ właśnie ruszyła rozbiórka.

Reklama

Stał dzielnie przez 60 lat, od 1959 roku. W Stanach Zjednoczonych stadiony bardzo rzadko dożywają takiego wieku. Nie ma już jednak wątpliwości, że stara konstrukcja odchodzi, ponieważ w środę rozpoczęto jej demontaż.

To efekt piątkowej decyzji sądu, który podtrzymał przekazanie terenu stadionu nowemu klubowi Davida Beckhama, Interowi Miami. Konkurent chcący stworzyć tu podobny kompleks piłkarski (firma FXE Futbol llc) zgłosił swój sprzeciw i zamierza apelować dalej, jednak prac już nie wstrzyma.

Lockhart ma odejść szybko, ponieważ trzeba ruszać z budową jego następcy. Beckham i jego kluczowy partner Jorge Mas liczą, że do maja 2020 uda się postawić nowy Lockhart Stadium. Choć nazwa ta sama, to położenie stadionu się zmieni. Pojemność ma być za to podobna, nawet jeśli przy znacznie większym rozmiarze. Cóż, ławki będą zastąpione zajmującymi więcej miejsca krzesełkami.

Obiekt będzie stanowił tymczasowy dom dla Interu Miami do ok. 2022 roku, gdy gotowy będzie główny obiekt. Później jego rolą będzie goszczenie meczów drużyny z niższej ligi.

Lockhart Stadium

Reklama