Londyn: Fulham rozpoczyna prace tego lata

źródło: własne [MK]

Londyn: Fulham rozpoczyna prace tego lata Projekt jest, pozwolenie jest, wykonawca jest. Nic tylko rozpocząć pracę! I właśnie to zamierza zrobić Fulham, które już przenosi kibiców z Riverside Stand na inne trybuny. To będą ciężkie dwa lata.

Reklama

Fulham nigdy nie było w specjalnie dobrej sytuacji w związku z ograniczeniem pojemności stadionu. Zabytkowy charakter Craven Cottage utrudniał rozbudowę, a teraz pojemność spadnie jeszcze bardziej. Przez kolejne dwa lata zamiast 25,7 tys. fani będą mieli do dyspozycji tylko 19 tys. miejsc. Na stadionie, gdzie na karnet czeka się wiele lat, to naprawdę zła wiadomość.

Craven Cottage

Za to dobrą wiadomością jest to, dlaczego widownię trzeba ograniczyć. W środę Fulham poinformowało, że wybrało wykonawcę trybuny zachodniej. Nową Riverside Stand postawi Buckingham Group. Wybór firmy to ostatni niezbędny krok, dlatego tego lata prace ruszą już na pewno. Dziś z kolei rozpoczyna się sprzedaż karnetów na wszystkie pozostałe trybuny.

Craven Cottage

Przypomnijmy, że zaprojektowana przez Populous nowa główna trybuna częściowo zostanie nadwieszona nad Tamizą. Dzięki niej pojemność stadionu wzrośnie do blisko 30 tysięcy, natomiast powierzchnie komercyjne urosną aż kilkakrotnie i wraz z nimi zyski z codziennego funkcjonowania.

Craven Cottage

Craven Cottage

Reklama