Łódź: Nie było sprzeciwu, jest kasa na ŁKS

źródło: Lodz.Wyborcza.pl / Expressilustrowany.pl

Łódź: Nie było sprzeciwu, jest kasa na ŁKS Potrzebowali więcej pieniędzy na budowę i dziś je dostali. Rada miasta oficjalnie zwiększyła pulę środków na budowę trzech brakujących trybun stadionu ŁKS. To oznacza, że można podpisać umowę i ruszać z pracami.

Reklama

Dziś radni Łodzi przegłosowali dodatkowe środki na rzecz ukończenia nowego stadionu ŁKS. Do najtańszej oferty – złożonej w marcu przez Mirbud i opiewającej na 129 mln zł – trzeba dołożyć prawie 39 mln zł. Oferta została sprawdzona i oceniona pozytywnie, dlatego prezydent Hanna Zdanowska zwróciła się do radnych o zgodę na zwiększenie budżetu.

Stadion ŁKS-u Łódź

Ci niemal w komplecie poparli wniosek prezydent: za dofinansowaniem projektu było 29 osób, tylko 2 się wstrzymały (9 osób nie głosowało). Być może nie byłoby takiej jednomyślności, gdyby nie przypieczętowanie awansu do Ekstraklasy przez ŁKS.

W ciągu 45 dni, a więc przed końcem czerwca, powinno dojść do pełnego porozumienia z Mirbudem i podpisania umowy. Według informacji „Gazety Wyborczej” w trakcie ustalania szczegółów mogą pojawić się cięcia w zakresie prac, np. w kwestii zadaszenia, które nie musiałoby pokrywać 100% widowni.

Po podpisaniu umowy Mirbud będzie miał 36 miesięcy na doprojektowanie i budowę pozostałych trybun. Przebudowany stadion ma mieścić ok. 18 tys. osób, jednak dokładna pojemność dopiero zostanie opracowana. W tym roku na realizację zaplanowano wydatek rzędu 10 mln zł, w przyszłym 20, a w 2021 – już 30 mln zł. Ostatnia transza ma być najwyższa i pokryć brakujące 70 mln zł.

Stadion ŁKS-u Łódź

Reklama