Poznań: Lech zaprasza uczniów w czasie strajku

źródło: własne | MK; autor: michał

Poznań: Lech zaprasza uczniów w czasie strajku Czy to tylko akcja marketingowa, czy autentyczna historia? To mało istotne, ponieważ „Kolejorz” wpadł na bardzo ciekawy pomysł: w czasie strajku nauczycieli zaprasza dzieci i młodzież do zwiedzania stadionu za darmo.

Reklama

Oficjalnie rozpoczęło się tak: wczoraj rano pod Stadionem Poznań pojawiło się kilku chłopców w wieku 8-9 lat, odbijających piłkę do koszykówki. Pracownicy Lecha spytali, co tu robią, na co otrzymali odpowiedź o braku zajęć w trakcie strajku nauczycieli. Chłopcy zostali więc zaproszeni do odwiedzenia stadionu.

Stadion Miejski w Poznaniu

Tak miał się narodzić pomysł, który dziś jest już zorganizowaną akcją. Wszyscy uczniowie do 16. roku życia mogą zwiedzać stadion przy Bułgarskiej bezpłatnie tak długo, aż strajk się skończy. Dzieci do 13. roku życia muszą jednak pojawić się z opiekunem.

Ponieważ media szybko podchwyciły temat, zainteresowanie jest spore. Na pierwsze godziny zwiedzania dziś było po kilkanaście osób chętnych, potem już kilkadziesiąt. Maksymalna wielkość grupy to 50 osób, a wycieczki wchodzą na obiekt codziennie (poza weekendem) do 19:00. Zbiórka i start zwiedzania odbywa się przed Stacją Kolejorz, czyli oficjalnym sklepem Lecha Poznań znajdującym się na terenie stadionu.

Idąc za ciosem Lech postanowił również zaprosić młodych na środowy trening pierwszego zespołu, obok stadionu. By wejść na teren boiska bocznego należy pojawić się pod Stacją Kolejorz z legitymacją szkolną nie później niż do 10:55, ponieważ wtedy przewodnik zabierze zgromadzonych do trenujących piłkarzy.

Stadion Miejski w Poznaniu

Reklama