Miami: Beckham pokazał swojego flaminga

źródło: własne [MK]; autor: michał

Miami: Beckham pokazał swojego flaminga Nowy stadion Davida Beckhama naprawdę wygląda jak ptak – jest wielki i różowy. Niczym flaming, a więc symbol Miami i nowego klubu, który zacznie rozgrywki w 2020.

Reklama

Pokazywaliśmy Wam już stadion rezerwowy Interu Miami, który zastąpi inny zasłużony dla amerykańskiej piłki obiekt, porzucony Lockhart Stadium. Teraz czas zobaczyć, jaka jest finałowa koncepcja dla stadionu głównego, a jest na co popatrzeć.

Już rok temu wiadomo było, że nad koncepcją pracują uznani architekci z firmy Arquitectonica. Teraz jednak dowiedzieliśmy się, że palce w nim macza też HOK, czyli jeszcze większa marka, znana choćby z monstrualnego Mercedes-Benz Stadium. Efekt współpracy na wizualizacjach jest więcej niż zadowalający, choć materiały nie są jeszcze ostateczne – dopracowania wymaga część konstrukcji i rozkładu stadionu.

Miami Freedom Park© Inter Miami CF

Pewne jest za to, że arena jest inspirowana najsłynniejszym ptakiem Miami, flamingiem. Dach uformowano jak rozłożone skrzydła, zostawiające nieco odkrytego miejsca na południu. Za dnia kryjąca go membrana będzie biała, nocą zaś rozświetlona w barwach klubu lub innych.

Miami Freedom Park© Inter Miami CF

Pod dachem jest potencjalnie jeszcze bardziej interesująco, ponieważ dosłownie pod poszyciem będzie można obejść stadion dokoła. Pod dachem widnieje podwieszona promenada, najpewniej przeznaczona w dni meczowe dla gości premium. Nie widownia jest jednak najciekawsza. Wewnętrzne ściany areny mają być pokryte wielkim, nieregularnym ekranem, podobnie jak w rosyjskim Krasnodarze.

Układ widowni jest interesujący i jak zwykle w MLS uwzględnia rozległy, jednopoziomowy młyn za jedną z bramek (północ). Umieszczony nad nim dach ma kumulować dźwięk i poprawiać atmosferę. Wzdłuż boiska sektory rozchodzą się na dwa poziomy, by poprawić widoczność. Za południową bramką został już tylko jeden poziom, a nad nim częściowe otwarcie bryły, a także szereg tarasów dla klientów biznesowych.

Miami Freedom Park© Inter Miami CF

W nowych wizualizacjach tylko sam stadion się zmienił. Jego otoczenie pozostało niemal identyczne, jak w materiałach z 2018. Poza głównym stadionem zaplanowano tu hotel dla 750 gości, biura i sklepy, a także akademię piłkarską z 9 boiskami (ale tylko jednym pełnowymiarowym) oraz rozległy park dla mieszkańców. Całość zajmie imponujący obszar 53 hektarów.

Przypomnijmy, że Inter Miami CF zacznie grę w najwyższej lidze USA w 2020 roku. Pierwsze mecze rozegra na wyjeździe, później zadomowi się na Lockhart Stadium. Docelowy, różowy stadion w Freedom Park powinien powstać do 2022 roku włącznie.

Miami Freedom Park© Inter Miami CF

Reklama