Chorzów: Śląski coraz bliżej roli narodowego

źródło: Slaskie.pl; autor: michał

Chorzów: Śląski coraz bliżej roli narodowego Formalnie wciąż nie, ale faktycznie – coraz bliżej. W związku z walką o organizację Mistrzostw Europy 2024, Stadion Śląski podpisuje umowę z ambasadorkami i promuje się jako najlepszy polski obiekt lekkoatletyczny.

Reklama

Temat miana „stadionu narodowego” dla Śląskiego pojawił się już ponad trzy lata temu, w wywiadzie udzielonym przez ministra sportu Witolda Bańkę. Do dziś jednak stosowna umowa pomiędzy województwem a Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki podpisana nie została.

Śląski nie czeka wcale na potwierdzenie pisemne, należący do województwa śląskiego gigant o prestiż walczy inaczej. Śląski i szerzej województwo Śląskie są dziś najpoważniejszym kandydatem do organizacji Mistrzostw Europy 2024 i aktywnie zamierzają o tym przypominać, promując kandydaturę.

W tym tygodniu doszło do podpisania listów intencyjnych pomiędzy województwem a dwiema mistrzyniami: Ewą Swobodą i Justyną Święty-Ersetic. Biegaczki będą promować nie tylko Stadion Śląski jako ambasadorki, ale również swoje dyscypliny wśród młodzieży.

Wcześniej do grona ambasadorów Śląskiego przystąpili Anita Włodarczyk i jej trener Krzysztof Kaliszewski.

Stadion Śląski© Tomasz Żak, Śląskie

Reklama